A.Jankauskas. Patrioto garbės reikalas – asmeninė Lietuvos vėliava (6)

Andrius Jankauskas, www.alkas.lt

A. Jankauskas

A. Jankauskas

Šį pamąstymą norisi pradėti klausimu – kuo užsiima patriotai? Kokie konkretūs veiksmai gali ar turi būti tautininko kasdienybė?

Šiemet jau prabėgo svarbios Tautai dienos. Sausio 13-oji, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji… Kiekvienam mūsų krašto mylėtojui jos yra ypatingos. Todėl ir vienaip ar kitaip minimos. Mes, Lietuvos patriotai, siekiame, kad minėjimai, šventės būtų kiek galima skaitlingesnės, vizualiai gražesnės, įspūdingesnės.

Todėl, be abejo, kviečiame ateiti bendraminčius, draugus. Tačiau neužmirškime ir paprasto, tačiau efektingo (o, su laiku ir įdirbiu – ir efektyvaus) elemento… Simbolio. Visų pirma tai yra vėliava. Lietuvos trispalvė. Arba istorinė – Vytis raudoname fone.

Su vėliavom

Su vėliavom

Eisenoje žmogus su vėliava ir atrodo, ir jaučiasi daug iškilmingiau. O kai vėliavų daugybė, tas efektas dar labiau sustiprėja. Turbūt neverta ilgai aušinti burnos, aiškinant kokį psichologinį efektą žmogui daro matoma vėliava. Dalyvavusieji Vilniuje Sausio 13-osios eisenoje su deglais, be abejo, gali puikiai įsivaizduoti skirtumą tarp tos grupės žmonių, kurioje kiekvienas nešė fakelą ir tos, kurioje visi jie būtų ėję tiesiog tuščiomis rankomis…

Tad kiekvienam patriotui būtų neprošal turėti savo asmeninę Lietuvos vėliavą.

Su ja galima dalyvauti valstybės ir tautos šventėse. Galima atsinešti į sporto varžybas palaikant šalies rinktinę. Galima naudoti visuomeninėje veikloje, šeimos šventėse, giminės susitikimuose. Visa tai – jau vaizduotės ir požiūrio reikalas. Aišku viena – patriotas kasmet turi bent jau kelias progas nudžiuginti save ir aplinkinius Lietuvos trispalve. Kuo didesnė dalis mūsų, Lietuvos patriotų, taip elgsis, tuo galingesnį teigiamos energijos užtaisą skleisime Lietuvių Tautoje.

Kategorijos: Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė