Rengiama Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo perspektyvų studija (0)

www.alkas.lt  

Latvija-Lietuva

Latvija-Lietuva

Šių metų pradžioje  Lietuvos ir Latvijos premjerai, tęsdami analogiškus kaimyninių šalių projektus, nutarė inicijuoti bendros studijos rengimą apie Lietuvos bei Latvijos tarpvalstybinio bendradarbiavimo perspektyvas.  2008 m. buvo parengta studija apie Suomijos ir Estijos bendradarbiavimo perspektyvas, o 2010 m. – studija apie Estijos ir Latvijos bendradarbiavimo perspektyvas įvairiose srityse. Minėtųjų studijų rengimą taip pat inicijavo šių šalių vyriausybių vadovai.  

Šiems dokumentams rengti buvo skiriama po vieną atitinkamos valstybės atstovą, nevaržomą jokių apribojimų ar įpareigojimų. Pagrindinis tokių studijų tikslas – pateikti įvairiapusį ir platų dvišalių santykių vaizdą, įvertinant tiek istorines, tiek dabarties realijas bei tolesnio bendradarbiavimo galimybes.  

Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo perspektyvų studijai parengti Premjerų potvarkiais yra paskirti ambasadoriai Neris Germanas (Lietuvos URM) ir Albertas Sarkanis (Latvijos URM). Į jos rengimą siekiama įtraukti kuo daugiau suinteresuotų organizacijų bei asmenų.  Norima išgirsti įvairių nuomonių apie  dviejų artimiausių baltų tautų bendradarbiavimą, dabarties problemas bei kelius, kaip pagyvinti ir sustiprinti ne tik oficialius santykius, bet ir ryšius tarp abiejų šalių piliečių. Šiuo požiūriu ypač svarbu atkreipti dėmesį į pasienio regionų bei įvairių nevyriausybinių organizacijų, ypač jaunimo, bendradarbiavimą. Be to, siekiama, kad prie šio dokumento rengimo prisidėtų platesni visuomenės sluoksniai.  

Tuo tikslu Lietuvos ir Latvijos Forumas kviečia visus suinteresuotuosius pareikšti savo mintis bei teikti pasiūlymus rengiamai Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo perspektyvų studijai. Pasiūlymus galima siųsti Lietuvos ir Latvijos Forumui (letonika@gmail.com) bei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, amb. N. Germanui (neris.germanas@urm.lt)

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė