Sujudimas po lietuvių kalbos paniekinimo (5)

www.delfi.lt

© A.Didžgalvio nuotr.

Lietuvos sostinės mokytoja, per anglų kalbos olimpiadą bendravusi rusiškai su jos nesupratusiais lietuviais mokiniais, greičiausiai nemoka valstybinės kalbos, rašo „Lietuvos rytas“. Po skandalo šią savaitę sostinės Senamiesčio vidurinėje mokykloje, kurioje mokoma rusų kalba, apsilankė pareigūnai. Jiems nepavyko susikalbėti lietuviškai su istorijos mokytoja 59 metų Nadežda Kochan. Po pusantros valandos pokalbio Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas pedagogei surašė administracinių teisės pažeidimų protokolą.

N. Kochan pakviesta atvykti į Valstybinės kalbos inspekciją, kurioje jai bus paskirta nuobauda. Įstatymai už šį prasižengimą numato įspėjimą arba baudą nuo 200 iki 500 litų.

Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Alfonsas Petronis šią savaitę irgi lankėsi Senamiesčio vidurinėje mokykloje ir bendravo su N. Kochan.

„Aišku, skaudu – juk žmogui iki pensijos liko tik pusė metų. Bet mokytoja pasielgė nekorektiškai. Neturėtų tokių dalykų pasitaikyti“, – svarstė A.Petronis.

Jis linkęs manyti, kad išlaikiusi lietuvių kalbos egzaminą pedagogė vėliau tiesiog užmiršo kalbą.

Per pastaruosius metus tai – pirmasis Vilniuje incidentas dėl valstybinės kalbos vartojimo mokyklose vykstančiuose oficialiuose renginiuose.

Senamiesčio vidurinės mokyklos direktorė Liudmila Isajeva pareigūnams pateikė dokumentus, įrodančius, jog N. Kochan yra išlaikiusi valstybinės kalbos egzaminą pagal II kategoriją, kaip to reikalauja įstatymai.

DELFI primena, kad Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento surengtoje anglų kalbos olimpiadoje viena iš mokytojų su mokiniais bendravo rusų kalba. „Mokytoja su mumis kalbėjo tik rusiškai. Sakome: nesuprantame, gal galima lietuviškai. Bet ji vis tiek kalba rusiškai. Kažką vis pasakoja, pasakoja“, – pasokojo vienos sostinės lietuvių mokyklos aštuntokas.

Kategorijos: Kalba, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

5 komentarai

 1. savas:

  ………”skaudu,kad liko tik pusė metų iki pensijos”,….nejuokinkit,ji visą gyvenimą Lietuvoje neišmoko lietuviškai ir luošino mūsų vaikus-tai nusikalstama ir laikas už tai atsiskaityt,t.y.vyt iš sistemos,gal tada supras ką ji nuveikė “gero”Lietuvai,..

 2. Hmz:

  Įdomu, kaip ta mokytoja iki šiol sugebėjo dirbti, ir niekam neužkliuvo. Matyt, mokyklos administracija neima labai skrupulingai tikrinti priimamų pedagogų kvalifikacijos.

 3. O kas, kaip ir už ką tai učilkai išdavė lietuvioų egzaminų išlaikymo pažymą. Gal reikia bausti ir tuos?

 4. Rūta L.:

  Nestebina. Mano mokykloj, kiek pamenu, irgi buvo (gal ir tebėra) rusų kalbos mokytoja, kurios kalbant lietuviškai aš negirdėjau. Rusų kalbos, tiesa, nesimokiau, bet sklandė tarp mokinių gandai, kad ji lietuviškai ir nemoka. Tikra prancūzė, net ta mokėjo lietuviškai.

 5. Remigijus:

  Kodėl manęs nestebina – tyčinis atvirai šovinistinis poelgis kaip visada nuleidžiamas į vandenį lyg nieko tokio nebuvo – kažkokie egzaminai, mokėjo/nemokėjo, užkliuvo/neužkliuvo ir visoks kitoks infantilus niekalas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė