Seime pristatoma paroda „Gimtoji šalis karpiniuose“ (0)

www.alkas.lt

Kovo 25 d. 13 val. Seimo II rūmų galerijoje Seimo narys Gintaras Songaila pristatys parodą „Gimtoji šalis karpiniuose“. Šią parodą sudaro Kauno tautinės kultūros centro (KTKC) 2010–2011 metais vykdyto respublikinio projekto „Gimtoji šalis karpiniuose“, skirto Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metams paminėti, metu sukurti 145 darbai.

Parodoje dalyvauja Kauno, Klaipėdos, Punsko krašto mokiniai su savo mokytojais bei Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos nariai. 

Visus metus centro darbuotojai kvietė ir tebekviečia vaikus, jaunimą, mokytojus ir visą šeimą mokytis tradicinių karpinių amato, atsigręžti į tautodailę, senąjį kultūros paveldą, skatina rengti edukacinius karpybos užsiėmimus mokyklose, susitikimus su karpinių meistrais, organizuoti karpinių parodas savo gyvenvietėse.

Centro darbuotojai rengė karpinių pamokas ne tik mokyklose vaikams, bet ir nemokamus tobulinimosi seminarus švietimo darbuotojams „Gyvybės medis ir meninės raiškos galimybės karpiniuose“, „Tradicinių lietuviškų simbolių interpretacija“, bibliotekininkams – „Simbolika lietuvių liaudies mene“.

Vaikai, mokytojai ir šeimos nariai jautriai reiškia karpiniuose savo sampratą apie gimtinę Lietuvą, įprasmina senuosius padavimus, sakmes, pasakas apie piliakalnius, karžygius, istorinius įvykius, lietuvių liaudies dainas, smulkiąją tautosaką, gyvybės medžio vaizdinius, tradicines kalendorines šventes, Lietuvos poetų eilėraščius apie gimtinę, kita. Parodoje dalyvavo Punsko ir Seinų lietuvių bendruomenės nariai, pateikę tradicinius karpinius-užuolaidėles.

Parodą lankytojai gali apžiūrėti kasdien 8–17 val. nuo kovo 21 d. iki balandžio 4 d.

Kategorijos: Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė