Įsteigta politinė partija – Lietuvos žaliųjų sąjūdis (16)

Vytautas Lukšas, www.alkas.lt

Juozas Dautartas, forest.lt nuotr.

Juozas Dautartas

Sekmadienį, kovo 20-tąją, minint Žemės dieną ir ypatingą gamtos virsmą – pavasario lygiadienį bei tylos minute pagerbiant Fukušimos atominės jėgainės aukas, įvyko politinės partijos „Lietuvos žaliųjų sąjūdžio“ (LŽS) steigiamasis suvažiavimas. Žaliųjų partijos – pasaulyje senokai tradiciniu tapęs, tačiau Lietuvoje – naujas ir pavėlavęs reiškinys.

Žaliųjų partija, pasak iniciatyvinės grupės pirmininko Juozo Dautarto, dirbsianti ir dešiniąja ir kairiąja ranka, sieksianti santarvės su visomis politinėmis srovėmis. Žalieji žada keisti valstybės požiūrį, esą žmogaus gyvenimo kokybė priklauso nuo gausaus, neatsakingo vartojimo ir bendrojo vidaus produkto augimo (BVP).

Pasak LŽSP steigėjų – tikrasis žmogaus gyvenimo kokybės rodiklis – darni gamtos ir visuomenės būtis, socialinis aprūpinimas, bendruomeniškumas, pagarba įvairovei. Žalioji politika nukreipta  prieš bet kokios formos diskriminaciją, smurtą, karybą, sieks įgyvendinti darnią plėtrą: sumažinti Žemės išteklius eikvojantį ir taršą lemiantį vartojimą, skatins socialiai atsakingo verslo plėtojimąsi.

Suvažiavime buvo priimtas pareiškimas dėl itin aplinkai žalingų atominių elektrinių projektų sustabdymo Rusijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje.

Žaliųjų partiją raštu pasveikino buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. Partijos steigiamajame suvažiavime svečiavosi Latvijos, Švedijos, Europos Sąjungos žaliųjų aljanso atstovai. Iš viso susirinko 173 steigėjai, atstovaujantys 2448 įgaliotojus.

Balsuojant už partijos įstatus partijos jaunimo „Progresyviajai koalicijai“ atstovaujantis Linas Kranauskas pasiūlė alternatyvius įstatus, kuriais siekiama sutrumpinti pirmininko kadencijos laiką, atsižvelgiant į kitų Lietuvos politinių partijų praktiką, suteikti daugiau galios nariams, siekiant skaidresnės demokratijos ir mažinant hierarchų įtaką partijoje.

J. Dautarto iniciatyvinė grupė, motyvuodama laiko stoką, vengė balsuoti už alternatyvų pasiūlymą. Politologui Andriui Bielskiui sukritikavus ne itin demokratiškai kvepiančią procedūrą, balsavimas įvyko. Nors buvo priimta J. Dautarto grupės įstatų versija, tačiau pažadėta, jog į „Progresyviosios koalicijos“ pasiūlymus bus atsižvelgta mat priimti įstatai, esą dar nėra galutiniai.

„Progresyviosios koalicijos“ remiamas L. Kranauskas kėlė savo kandidatūrą į partijos pirmininko postą, siekdamas sudaryti opoziciją J. Dautartui, tačiau  LŽS pirmininku buvo išrinktas J. Dautartas.

Lietuvos žaliųjų judėjimo (LŽJ) pirmininkas Rimantas Braziulis pareiškė, kad LŽJ atsiriboja nuo kuriamos Žaliųjų partijos ir pabrėžė, kad  Lietuvos žaliųjų judėjimas yra nepolitinė visuomeninė organizacija ir jokios partijos nekuria bei niekaip nėra susijęs su kuriamos partijos iniciatyvine grupe.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė