„Šventaragio sodai“ džiugino akį ir sielą (2)

Sodas | G. Žalnoros nuotr.

Sodas | G. Žalnoros nuotr.

Pavasario lygiadienio šventės proga kovo19 d. Vilniaus Etninės kultūros centras visus vilniečius ir miesto svečius nudžiugino nuostabiu šviesų reginių „Šventaragio sodai“. Tą pavakarį Vilniaus Šventaragio slėnis nuo Lietuvos taikomosios dailės muziejaus iki Katedros aikštės buvo užpildytas  neįprastu šviesų ir švytinčių erdvinių Darnos ženklų – Sodų reginiu.

Pavasario lygiadienio šventę „Šventaragio sodai“ buvo skirta Lietuvos laisvės gynėjų atminimui. Vilniaus miesto moksleiviai kūrė šventinę erdvę kūrybiškai pritaikydami lietuviškus sodus. Didžiulėse erdvinėse skulptūrose, atkartojančiose lietuviškų šiaudinių sodų pavidalus viltingai žibėjo gausybė žvakelių žvaigždžių. Nuostabius vaizdus įgarsino Andriaus Rugio, Gvido Kovėros muzika, folkloro ansamblių „VISI“ ir „Trys keturiose“ dainos ir giesmės.

Vieni sodai kabojo medžiuose, kiti stovėjo ant žemės skvere tarp buvusios Perkūno šventovės (dabar Katedros) ir Karaliaus Mindaugo paminklo.  Aplink sodus žemėje buvo išdėlioti ornamentai iš žvakių, vaizduojantys baltiškas saulutes – Pasaulio, šviesos ir Darnos ženklus. Muzikinį įgarsinima kurė – Andrius Rugys, Gvidas Kovėra, folkloro ansambliai „VISI“ ir „Trys keturiose“.

Sutemus užsidegę „sodai“ ir „saulės ženklai“ tamsoje mirgėjo nepakartojamomis šviesomis ir pavidalais šaukdami pavasarį, šlovindami pavasario lygiadienio Saulės pergalę prieš atšiaurią tamsą, kurdami Darną mūsų širdyse ir mintyse.

Gintaro Žalnoros nuotraukos:

Šio nuostabaus reginio sumanytoja yra Julija Ikamaitė.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė