Žemės drebėjimo aukų skaičius Japonijoje jau perkopė 5000 (0)

www.alkas.lt        

Agentūros Ria Novosti ir France Presse praneša, kad naujausiais Japonijos policijos duomenimis, dėl kovo 11 d. žemės drebėjimo ir po to kilusio cunamio, Japonijoje žuvo apie 5 200 žmoės. Anksčiau paskelbtais Sinchua agentūros duomenimis oficialiai žuvusiais buvo laikomi 4 314 žmonės ir be žinios dingusiais daugiau nei 8 600 žmonių.        

France Presse žiniomis patisklintais duomenimis žuvusiųjų sąrašuose šiuo metu oficialiai priskaičiuota 5 178 žmonės, o dingusiaisiais laikomi 8 606 asmenys.        

Japonija, RIA, I.Pitalevo nuotr.

Jieškoma gyvųjų, RIA, I.Pitalevo nuotr.

Kovo 11-ios žemės drebėjimo epicentras buvo už 373 km. į šiaurės rytus nuo sostinės Tokio. Požeminiių smūgių židinys glūdėjo 24 km. gylyje. Po kiek laiko tame pačiame rajone įvyko keli papildomi požeminiai smūgiai kurių galingumas siekė 6,0 magnitudes.    

Dėl žemės drebėjimo sugedo Fukušima-1atominės elektrinės  aušinimo sistema ir dėl to įvyko sprogimai 1, 2 ir 3 energoblokuose. Vėliau ir ketvirtame energobloke nugriaudėjo sprogimai  ir kilo keletas gaisrų.        

Į atmosferą nutekėjus radioaktyviosioms medžiagom radiacijos lygis atominėje elektrinėje kelia pavojų žmonių gyvybei.    

Naujausiais duomenimis radiacijos lygis AE zonoje nuo 1 milisilverto pašoko iki 3 milisilvertų. Tuo tarpu spinduliavimo norma laikoma 1 milisilvertas per metus.    

Japonijos savigynos pajėgų malūnsparniai šiandien ėmė lieti vandenį ant avariją patyrusio 3-io energobloko. Du SN-47 markės malūnsparniai keturiais reisais liejo vandenį iš prie malūnsparnių pritvirtintų rezervuarų kurių talpa yra 7,5 tonos. Greta vandenį liejančių malūnsparnių virš AE sukiojasi ir specialus malūnsparnis kurio paskirtis nuolat matuoti radiacijos lygį. 

Planuojama išlieti dar apie 12 talpų vandens, tačiau kiekviena įgula virš jėgainės tegali dirbti tik iki 40 minučių, kad gaunama apšvitos dozė nepasiektų sveikatai pavojingos ribos. Liejant vandenį siekiama ne tik ataušinti 3-ąjį reaktorių, bet ir pripildyti baseiną, kuriame laikomi panaudoto branduolinio kuro strypai. 

Japonijos ginybos tarnybos vadovas Tošimi Kitazava pareiškė, kad 300 m. aukštyje virš reaktoriaus radiacijos lygis sudaro 4,13 milisilvertų, o 100 m. aukštyje –87,7 milisilvertus.  

Šios dienos išvakarėse Japonijos valdžia, siekdama pratęsti darbus, AE 2,5 karto – nuo 100 iki 250 milisilvertų padidino aukščiausią leidžiamą radiacijos dozės normą AE darbuotojams.  

Japonų atominės energijos specialistų duomenimis kaista trečio AE energobloko atidirbusio branduolinio kuro saugykla, dėl to vyksta radioktyvių medžiagų nutekėjimas į atmosferą. Apsauginis reaktoriaus gaubtas yra pažeistas.  

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė