Seimas priėmė rezoliuciją dėl Lietuvoje ir jos kaimynystėje planuojamų statyti atominių elektrinių saugos (1)

Šiandien, kovo 17 d. Seimo vakariniame posėdyje buvo priimta  rezoliucija dėl Lietuvoje ir jos kaimynystėje planuojamų statyti atominių elektrinių saugos.

Šia rezoliucija Seimas, pripažinęs, kad šiuo metu daugelyje pasaulio valstybių branduolinė energetika vaidina svarbų vaidmenį užtikrinant nepertraukiamą elektros energijos generavimą ir tiekimą vartotojams, pažymėjo, kad pastarųjų dienų tragiški įvykiai Japonijoje ir po jų sekusios avarijos šalies atominėse elektrinėse dar kartą patvirtino būtinybę nuosekliai ir besąlygiškai laikytis tarptautiniuose dokumentuose įtvirtintų saugumo reikalavimų projektuojant, statant ir eksploatuojant branduolinės energetikos objektus, prieš tai atlikus išsamų poveikio aplinkai vertinimą. Tuo pačiu Seimas pareiškė didelį susirūpinimą, kad kaimyninių valstybių – Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos – planuojamų statyti atominių elektrinių radiacijos poveikio zonos gali išplisti į Lietuvos Respublikos teritoriją, pasiekti sostinę Vilnių ir kitus miestus bei gyvenvietes, paveikti Neries vandens baseiną.

Priimtoje rezoliucijoje atkreipiamas Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos valdžios institucijų dėmesys į tai, kad pagal Espoo konvenciją galutiniai sprendimai dėl planuojamų statyti atominių elektrinių turi būti priimti ir realūs darbai pradėti tik įvertinus poveikio aplinkai vertinimo rezultatus, įskaitant procese dalyvaujančių šalių komentarus ir konsultacijų su šiomis šalimis išvadas.

Taip pat joje pažymima, kad Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacija nėra atlikusios savo šalyse planuojamų statyti atominių elektrinių poveikio aplinkai vertinimo pagal visuotinai priimtas tarptautinės teisės normas, nėra organizavusios šio projekto viešų svarstymų Lietuvoje ir dvišalių konsultacijų su Lietuvos Respublika, kaip to reikalauja Espoo konvencija, kurią yra pasirašiusi Lietuvos Respublika ir visos kaimyninės valstybės, taip pat Konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais (Orhus konvencija) ir Tarptautinės atominės energetikos agentūros Branduolinės saugos konvencija.

Priimta rezoliucija Seimas reikalauja, kad Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacija laikytųsi visų Espoo konvencijos, Tarptautinės atominės energetikos agentūros Branduolinės saugos konvencijos ir kitų tarptautinės teisės aktų nuostatų, iš esmės atsakytų į visus Lietuvos Respublikos keliamus klausimus dėl atominių elektrinių projektų, inicijuotų viešus svarstymus Lietuvoje ir dvišales konsultacijas.

Už Seimo rezoliuciją “Dėl Lietuvoje ir jos kaimynystėje planuojamų statyti atominių elektrinių saugos” (projektas Nr. XIP-3016) balsavo 84 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 4.

Kategorijos: Energetika, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Senis Šaltis:

    Juokdariai. Kur jie buvo prieš metus, kada tas klausimas tik buvo pradėtas. Tada reikėjo visu ūgiu stoti, ne po to, kai traukinys pajudėjo. Artistai, nesikeikiant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė