Seimas priėmė naujos redakcijos Švietimo įstatymą (0)

www.alkas.lt

Šiandien kovo 17 d. Seimas priėmė naujos redakcijos Švietimo įstatymą su pataisomis, kuriomis nustatoma, jog nuo šių metų rugsėjo pagrindinėse ir vidurinėse tautinių mažumų mokyklose, be privalomų lietuvių kalbos pamokų, lietuvių kalba vyks Lietuvos istorijos, geografijos bei pasaulio pažinimo pamokos.

Priimtame įstatyme taip pat numatyta, kad bent 4 valandas per savaitę lietuviškai mokytis privalės ir ikimokyklinukai, o nuo 2013 m. bus suvienodintas valstybinės kalbos egzaminas lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų absolventams.

Už naujos redakcijos Švietimo įstatymą balsavo 76 Seimo nariai, 14 balsavo prieš ir 29 susilaikė. Iki šiol Lietuvoje tautinių mažumų mokyklose tautinės mažumos kalba buvo mokoma visų dalykų, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovai Seime nepritarė minėtoms Švietimo įstatymo nuostatoms, ypač jiems buvo nepriimtinas siekis suvienodinti valstybinės lietuvių kalbos egzaminą tiek lietuviškų, tiek tautinių mažumų mokyklų absolventams.

Kaip balsavo Jūsų išrinkti Seimo nariai galite pasižiūrėti ČIA.

Kategorijos: Naujienos | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė