Lenkų rinkimų akcijos atstovas siūlo tikybos pamokas padaryti privalomomis (6)

www.alkas.lt

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Seimo narys Jaroslavas Narkevičius pasiūlė tikybos pamokas mokyklose padaryti privalomu mokymo dalyku.

J.Narkevičius pateikė pasiūlymą papildyti Švietimo įstatymą nuostata, kad “tikybos dalykas yra privalomas pradinio ir pagrindinio ugdymo programas vykdančiose mokyklose”.

Šiuo metu Lietuvos moksleiviai gali rinktis ką mokytis – tradicinės religinės bendrijos tikybą arba etiką.

Seimo narys J.Narkevičius savo siūlymą aiškina tuo, kad  “tinkamas religinis ugdymas gali daryti didelį poveikį ugdant žmogiškumą ir užkertant kelią vaikų bei jaunimo nusikalstamumui”.

Dabartinis pasirinkimas tarp tikybos ir etikos, pasak J.Narkevičiaus, “neužtikrina galimybių mokiniui susipažinti su tomis dvasinėmis vertybėmis, kurias teigia religija ir kurių reikia bręstančiai asmenybei”.

Šiandien kovo 17 d. Seime bus balsuojama dėl priimamo naujos redakcijos Švietimo įstatymo straipsnių. 

Tačiau, pasak kai kurių Seimo valdančios koalicijos narių, naujos redakcijos Švietimo įstatymą bus vengiama priimti dėl Lenkijos spaudimo. Kaip žinia Lietuvos lenkų mažuma ir Lenkijos politikai visais įmanomais būdais daro Lietuvos valdžiai spaudimą siekdami, kad nebūtų priimtos Švietimo įstatymo pataisos kurių dėka ketinama pagerinti lietuvių kalbos mokymą Lietuvos tautinių mažumų mokyklose. Todėl prognozuojama, kad šiandien Seime bus bandoma bet kokiu pretekstu atidėti balsavimą dėl Švietimo įstatymo pataisų.

Kategorijos: Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė