JAV baiminasi artėjančio radioaktyvaus debesies iš Japonijos (0)

Pažeistas reaktorius, Fukušima-1 AE

Pažeistas reaktorius, Fukušima-1 AE

Meteorologų duomenimis šiuo metu nuo avariją patyrusios Japonijos Fukušima-1 elektrinės per Ramųjį vandenyną  link JAV vakarinės pakrantės vėjas neša radioaktyvų debesį. Specialistai bando raminti, kad šio debesies radiacijos spinduliuotė yra nepavojinga gyvybei ir sveikatai.

Pasak „Reuters“ agentūros prognozuojama, kad jau šiandien šis debesis pasieks Aleutų salas, o penktadienio pavakarę nusidrieks per JAV Pietų Kaliforniją, Nevadą, Jutą ir Arizoną. Teigiam, kad net pačiu blogiausiu atveju radioaktyvaus debesies poveikis amerikiečių sveikatai „bus labai nežymus“.

JAV branduolinio reguliavimo komisijos pirmininkas Gregory Jaczko siūlo kol kas nespekuliuoti šia žinia ir negąsdinti amerikiečių. Jis taip pat laikosi nuomonės, kad bijoti šio debesies nėra reikalo.

Tarptautinė atominės energetikos agentūra praneša apie dingusius gelbėtojus  (TATENA). Elektrinėje dirba 200 „kamikadzėmis“ vadinamų gelbėtojų-likvidatorių. Teigiama, kad 40 gelbėtojų jau patyrė traumas arba yra nukentėję nuo spinduliuotės. Du elektrinėje dirbę žmonės dingo be žinios.

Septyniolika darbuotojų nukentėjo dėl radioaktyvių dulkių, patekusių ant veido. Vienas iš gelbėtojų gavo didelę radiacijos dozę ir yra paguldytas į ligoninę.

Agentūra RIA Novosti praneša, kad dėl aukšto radiacijos lygis Fukušimos-1 AE nėra galimybių naudoti policijos vandensvydžių tam, kad būtų ataušintas pavojingai kaistantis 3 AE energoblokas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė