Seime balsuojama dėl Švietimo įstatymo pataisų. Ar Lietuvos valdžia dar kartą pasiduos Lenkijos kovo 17-os ultimatumui? (tiesioginė transliacija) (1)

Jonas Vaiškūnas, www.alkas.lt

Balsavimas Seime, diena.lt nuotr.

Balsavimas Seime, diena.lt nuotr.

Šiandien kovo 17 d. Lietuvos respublikos Seime numatytas naujos redakcijos Švietimo įstatymo priėmimas. Turėtų būti balsuojama dėl Švietimo įstatymo straipsnių kurių dėka ketinama pagerinti lietuvių kalbos mokymą Lietuvos tautinių mažumų mokyklose.

Tačiau, pasak kai kurių Seimo valdančios koalicijos narių, naujos redakcijos Švietimo įstatymą bus vengiama priimti dėl Lenkijos spaudimo. Kaip žinia Lietuvos lenkų mažuma ir Lenkijos politikai visais įmanomais būdais daro Lietuvos valdžiai spaudimą siekdami, kad nebūtų priimtos Švietimo įstatymo pataisos kurios išplečia lietuvių kalbos mokymosi galimybes Lietuvos tautinių mažumų mokyklose. Todėl prognozuojama, kad šiandien Seime bus bandoma bet kokiu pretekstu atidėti balsavimą dėl Švietimo įstatymo pataisų.

Simboliška yra tai, kad lygiai prieš 73 metus 1938 m. kovo 17 d. Lenkijos vyriausybė įteikė Lietuvos vyriausybei ultimatumą, reikalaudama užmegzti diplomatinius santykius ir grasindama panaudoti jėgą, jeigu Lietuva nesutiks to padaryti.

Ar Lietuvos valdžia ir vėl pasiduos neteisėtiems Lenkijos ultimatumams?

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš Seimo ČIA.

Kategorijos: Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė