Seime bus apdovanoti moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ laureatai (video transliacija nuo 15.30 val). (0)

www.alkas.lt

Šiandien kovo 16 d. 15.30 val. Seimo Kovo 11-osios salėje vyks ketvirtojo respublikinio moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ („Prakalbink kompiuterį lietuviškai“) laureatų pagerbimo renginys, kurio metu bus apdovanoti konkurso nugalėtojai. 

Konkurso organizatoriai, norėdami išsaugoti lietuvių kalbos unikalumą bei paneigti nuostatą, kad ši kalba nepatogi kasdieniam darbui informacinėmis technologijomis,  siekia  skatinti moksleivius elektroninėje erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą. 

Ketvirtasis konkursas „Švari kalba – švari galva“ subūrė per 8,5 tūkst. 6 – 10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos, kurie specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt atsakinėjo į klausimus.

„Nepaprastai džiugu, jog moksleivių ir mokytojų susidomėjimas šiuo konkursu kasmet vis auga. Šiemet moksleiviams nesutrukdė net itin dideli pastarųjų kelių savaičių šalčiai, dėl kurių kai kuriose mokyklose net buvo atšauktos pamokos, o dalis mokinių atgulė į ligos patalą. Sulaukėme daug skambučių, elektroninių laiškų su klausimais, ką tokiu atveju daryti. Nusprendėme konkursą pratęsti ir vasario 28 dieną testus leisti spręsti visiems prisiregistravusiems, bet dėl ligos ar mokymosi įstaigoje nevykusių pamokų negalėjusiems atlikti užduočių“, – pasakojo konkurso iniciatorius, kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

Šiemet daugiausia konkurso dalyvių buvo iš Kalvarijos ir Vilniaus miestų, jų mokiniai sudarė beveik 14 procentų visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Panevėžio ir Šiaulių miestų moksleiviai.

Kalvarijos gimnazija tapo aktyviausia konkurse dalyvavusia mokymo įstaiga – kompiuterį lietuviškai prakalbinti bandė net 596 šios mokyklos  moksleiviai. Taip pat daug mokinių dalyvavo iš sostinėje esančio Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, Panevėžio „Aušros“ ir Vilniaus „Senvagės“ vidurinių mokyklų.

Kovo 16 d. vyks antrasis konkurso etapas, į kurį atrinkta 100 pirmojo etapo nugalėtojų. II etapo užduotis moksleiviai vykdys mokyklose, o į Seimą atvyks iškilmingai apdovanojimų ceremonijai, kurioje bus pagerbti ne tik nugalėtojai, bet ir jų mokytojai. 

Moksleiviams bei juos konkursui ruošusiems pedagogams bus įteiktos konkurso organizatorių dovanos – diplomai, knygos, suvenyrai, programinės įrangos „Tildės Biuras 2009“ paketas, kuriame vaikai ir mokytojai ras žodynus, gramatikos tikrintuvą, vertimo vedlius. Specialius prizus nugalėtojams bei jų mokytojams skyrė Seimo Pirmininkė bei Seimo Švietimo ir mokslo komitetas. 

Renginį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, kalbines technologijas plėtojanti įmonė „Tilde informacinės technologijos“ ir ryšių su visuomene agentūra Strateginių komunikacijų centras.

Konkurso laureatų pagerbimo renginys  tiesiogiai bus transliuojamas Seimo internetiniame tinklalapyje. Transliaciją galite žiūrėti ČIA.

Kategorijos: Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė