Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešų raginimų smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą (video) (8)

www.alkas.lt      

Generalinė prokuratura, door.lt

Lietuvos Respublikos Generalinė prokuratūra pradėjo įkiteisminį tyrimą pagal Seimo TS-LKD frakcijos nario Gintaro Songailos pareiškimą dėl viešų raginimų smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą ir kurstymų prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokias žmonių grupes.        

Seimo TS-LKD frakcijos narys G. Songaila į Generalinę prokuratūrą kreipėsi šių metų vasario 3 d. susipažinęs su videoklipų produkcija, kuri yra prieinama ir platinama per buvusio Lenkijos Respublikos „Kresų instituto“ („Instytut Kresowy“, o dabar – „Instytut Kresow Rzeczypospolitej“) tebeveikiančią interneto svetainę www.kresowy.pl.  Seimo narys nurodė, kad šioje interneto svetainėje talpinamoje videomedžiagoje didelė dalis klipų yra akivaizdžiai šovinistinio, agresyvaus revanšistinio ir net ekspansionistinio pobūdžio.      

 G.Songaila atkreipė Prokuratūros dėmesį į tai, kad daugelio videoklipų turinys siejasi su teritorinėmis pretenzijomis į vadinamuosius prieškarinės Lenkijos Respublikos rytinius pakraščius (“rytinių kresų”, wschodnych kresow” teritorijas) bei su “didžiosios Lenkijos”, kuri vėl esą užims šias ir net dar platesnes rytų Europos teritorijas, vizijomis. Vienuose videoklipuose šis Lenkijos Respublikos teritorijos išplėtimas siejamas su Europos Sąjungos žlugimu arba išstojimui iš jos, kituose – su krize Baltarusijoje ir Ukrainoje, trečiuose – net su nauju pasauliniu karu. Vienuose klipuose yra vaizduojamas artimiausiu metu esą įvyksiantis Lvovo, Gardino ir Vilniaus užėmimas, o kituose – prie šiandieninės Lenkijos Respublikos teritorijos “prijungiamos” visos trys Baltijos šalys, visa Gudija ir Ukraina bei kai kurios vidurio Europos teritorijos.      

„Videoklipų autoriai išreiškia kėsinimąsi ne tik į Lietuvos Respublikos, bet ir į kitų šalių – Gudijos, Ukrainos, Čekijos ir Slovakijos, o kai kuriais atvejais ir į Rusijos ir Vokietijos teritorijas. Kai kuriuose klipuose galimai yra ir tautinį orumą įžeidžiančio, ir tautinę neapykantą kurstančio turinio. Neramina ir tas faktas, kad kai kuriuose videoklipuose “kresų susigrąžinimui” siūloma panaudoti kaimyninių šalių piliečius, kuriems išdalinta „lenko korta““ –pažymėjo Gintaras Songaila.       

Generalinė prokuratūra pranešė, kad dėl minėto kreipimosi pradėjo ikiteisminį tyrimą Nr. 01-2-00018-11 pagal Lietuvos Respublikos BK 122 str. Ikiteisminį tyrimą atlikti pavesta Vilniaus apygardos vyriausiajam prokurorui.      

httpv://www.youtube.com/watch?v=F76zRkg86xg&feature=related

httpv://www.youtube.com/watch?v=QwIXA5nCySc&feature=related

httpv://www.youtube.com/watch?v=Pb1ie_jJU1o&feature=player_embedded

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė