Japonijoje galimas pakartotinis žemės drebėjimas ir cunami (0)

www.alkas.lt

Šiandien kovo 14 d. Japonijos salas vėl krėtė pakartotiniai 5,2 balo stiprumo požeminiai smūgiai. Jų epicentru buvo didžiausios Japonijos salos Honšiu centrinė dalis. Žemės virpesiai buvo juntami ir sostinėje Tokijuje. Judėjo pastatų sienos, tačiau apie aukas ir sugriuvimus pranešta nebuvo.

O prieš tai Ramiajame vandenyne, 10 km gylyje įvyko dar vienas 6,2 balo stiprumo  žemės drebėjimas, kuris buvo juntamas Ibiraki prefektūroje, bet jokių nuostolių nepridarė.

JAV geologų duomenimis, iš viso po kovo 11–osios įvairaus stiprumo žemės drebėjimai Japoniją krėtė 20 kartų.

Po kovo 11–osios įvykusio žemės drebėjmo ir cunamio Japonijoje nėra žinoma tūkstančių Mijagio prefektūros gyventojų buvimo vieta. Su nerimu laukiama naujų galimų požeminių smūgių. Jų tikimybė išlieka didesnė nei 70 proc. Seismologai perspėja apie artimiausiomis dienomis galimus pakartotinius 7 balų stiprumo smūgius ir pakartotiną cunamio bangą.

Agentūra Kiodo News praneša, kad kovo 11 d., galėjo žūti apie 4 500 Japonijos gyventojų.

Mijagio prefektūroje palei vandenyno pakrantę rasta maždaug 2 000 žuvusiųjų kūnų. Dar 1000 rasta Osikos pusiasalyje ir tiek pat Minamisanriko miestelyje.

Nors, anksčiau buvo skelbta, kad Minamisanriko miestelyje dingo pusė šio miestelio gyventojų, t.y. apie 10 000 žmonių,  tačiau Japonijos policijos duomenimis čia žuvo 1597 žmonės, o be žinios dingo 1481 asmuo.

Rusijos informacinė agentūra Ria Novosti pranešė, kad Ivatės prefektūroje be žinios pradingo 8 000 gyventojų. Taip pat skelbiama, kad iki šiol lieka neaiškūs  2 500 užsieniečių, viešėjusių pavojaus zonoje, likimas.

Šiuo metu iš pavojaus zonos yra evakuota apie 450 000 žmonių. Nukentėjusiose vietovėse trūksta geriamojo vandens, maisto ir degalų. Mijagio, Ivatės ir Fukušimos prefektūrose jau tris paras nėra elektros, neveikia internetas ir mobilusis ryšys.

Seismologų duomenimis kovo 11 d. žemės drebėjimas Japonijoje  yra 5 pagal stiprumą iš visų įvykusiųjų nuo 1900 metų, kuomet požeminių smūgių stiprumas imtas matuoti prietaisais. Pasak Rusijos seismologų, žemės drbėjimo metu Ramiojo vandenyno Žemės plutos plokštė nuslydo Euroazijos plokštės atžvilgiu maždaug 17-18 metrų. O tai yra milžiniškas persislinkimas. Manoma, kad žemės drebėjimo židinys yra maždaug 25 km. gylyje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė