Seime paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena (1)

www.alkas.lt

Šiandien Seime įvyko iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Renginio metu sveikinimo kalbas sakė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, vyskupas Arūnas Poniškaitis, Nepriklausomybės Akto signatarai, Seimo nariai Saulius Pečeliūnas ir Kęstutis Glaveckas, Seimo narys, opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius, Lietuvos Laisvės lygos vadovas, disidentas Antanas Terleckas, Sąjūdžio Seimo narys Bernardas Gytis Padegimas, nacionalinės viktorinos “Laisvės liepsna” laureatė, Mažeikių “Gabijos” gimnazijos mokinė Gabrielė Bubokaitė.

Iškilmingame minėjime dalyvavo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir kiti Vyriausybės nariai, Prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, pirmasis atkurtos Nepriklausomos valstybės vadovas, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatai, Nepriklausomybės Akto signatarai, atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės nariai, Konstitucinio Teismo pirmininkas ir teisėjai, Aukščiausiojo Teismo, Apeliacinio teismo, Vyriausiojo administracinio teismo pirmininkai, Europos Parlamento nariai, Lietuvos tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų vadovai, užsienio valstybių diplomatinių atstovybių Lietuvoje vadovai, Seimui atskaitingų valstybės institucijų vadovai, Lietuvos universitetų ir akademijų rektoriai, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės Sąjūdžio tarybos nariai, Sausio 13-osios organizacijų ir tautinių bendrijų atstovai, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno, mokslo premijų laureatai, kovotojai už laisvę ir jų artimieji, kiti didžiai gerbiami svečiai

Seimo Pirmininkė I. Degutienė, sveikindama su Lietuvos Nepriklausomybės diena, kvietė prisiminti visus, kurių dėka tai įvyko ir kurių jau nėra su mumis, švenčiančiais 21-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines. “Prisiminkime per tą laiką į Anapilį išėjusius Kovo 11-osios Akto signatarus, prisiminkime visus Lietuvą gynusius ir kūrusius žmones, kurių jau nebėra, tačiau kurių vardai ir darbai šiandien iškyla atmintyje”, – iškilmingame minėjime kalbėjo Seimo vadovė.

“Dvidešimt vieni laisvės metai – atrodytų pakankamas laikas atsikratyti sovietinio palikimo, išmesti jį iš minčių ir darbų, tapti iš tikrųjų laisviems. Juk ir per tuos metus būta daug žavių ir šviesių dalykų – pradedant svetimos kariuomenės išvedimu, mūsų realiu grįžimu į Europą ir baigiant nuostabiais meno kūriniais ar istorinėmis sportininkų pergalėmis. Visa tai yra, visa tai mus palaiko ir stiprina”, – kalbėjo I. Degutienė. Tačiau pasak jos, to negana, Lietuvai būtina susigrąžinti Kovo 11-osios dvasią, jai būtina susitelkti, ji turi tapti vieningesnė, labiau pasitikinti, žmogiškai šiltesnė ir teisingesnė.

Kaip kalbėjo minėjime vyskupas A. Poniškaitis, prieš 21 metus buvo “tiesos laikas”, kai reikėjo drąsiai ir aiškiai įvardyti, kas esame ir ko siekiame. “Tai buvo labai intensyvios dienos, paženklintos didele rizika ir nežinia, kai reikėjo visų buvimo kartu. Tačiau tas “tiesos laikas” tęsiasi, toliau tikrindamas mūsų apsisprendimo rimtumą ir gebėjimą būti kartu, atsiremti į tai, kas vienija, net ir kai labai išsiskiria požiūriai. Bendras pamatas visada yra bent jau tai, kad esame žmonės, susieti meilės savo kraštui ir įsipareigoję būti atsakingais už jį. Taip pat ir už tuos, kurie pavargę ir netekę vilties”, – teigė vyskupas.

Seimo narys, opozicijos lyderis A. Butkevičius tikino, kad valstybėje svarbiausia turi būti žmogus. “Tačiau kol kas mūsų šalyje mažiausiai dvi Lietuvos: viena – turtinga, įtakinga, spindinti madingų žurnalų viršeliuose, kita – pilka, abejinga, skurstanti, išsivaikščiojanti ir niekam nereikalinga. Tos Lietuvos gyvena greta, tačiau tarp jų – milžiniškas atstumas. Vienas iš atsakingos, socialiai orientuotos politikos uždavinių yra tą atskirtį maksimaliai sumažinti. Atskirtį mažinti būtina ne tik dėl socialinės politikos argumentų. Atsiskyrę, išsidaliję, išsivaikščioję, nesusivieniję tikrai neišgyvensime. Neišliksime kaip tauta ir kaip valstybė”, – primindamas valstybės uždavinius kalbėjo Seimo narys.

Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys S. Pečeliūnas sakė, kad po 21 metų demokratijos pamokų jau norėtųsi brandesnių santykių parlamente. Anot jo, valdžios partijos neturėtų žiūrėti į opoziciją kaip į priešą, besistengiantį kenkti reformoms. “Demokratija yra ne tik valdymo, bet ir gyvenimo būdas. Tai sunku. Tai nuolatinis iššūkis, kai visas problemas turi spręsti pats ir pats už rezultatus atsakyti. Bet gera eiti tuo keliu. Esu optimistas. Manau, dar po 20 metų net Rusija nevadins mūsų limitrofais – nuo imperijos atskilusiais pakraščiais. Kaip nebedrįsta šitaip vadinti Suomijos. Stiprėja mūsų demokratinė valstybė. Stiprėja jos visuomenė. Su tuo visus ir sveikinu”, – minėjime kalbėjo S. Pečeliūnas.

Lietuvos Laisvės lygos vadovas A. Terleckas, linkėdamas šią iškilmingą dieną visiems drąsos, džiaugėsi, kad jaunoji karta šiandien gali laisvai mąstyti, laisvai kalbėti, laisvai keliauti po pasaulį ir mokytis. “Būtent į jaunąją kartą dedu labai daug vilčių. Kovo 11-oji jiems suteikė daug galimybių. Man labai rūpi, kad jaunoji kartu augtų ne melu maitinama, todėl jaučiau čia pareigą papasakoti apie įvykius, kuriuose ir man teko dalyvauti. Tikiuosi, kad naujoji Lietuvos piliečių karta augs su stipriu stuburu ir drąsiai kovos už savo idealus”, – pabrėždamas jaunosios kartos vaidmens svarbą kalbėjo A. Terleckas.

Kaip iškilmingame minėjime tvirtino Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys K. Glaveckas, kiekvienas savo gyvenimo kelyje ieškodami laimės suprasime, kad žmogaus laimė yra ne materialūs daiktai ir malonumai, o būsena, kai jautiesi saugus ir užtikrintas savo ir savo vaikų ateitimi, kai turi petį, į kurį visada gali atsiremti ir kai Tavo sąžinė yra rami. “Mūsų valstybei – dar tik 21-eri ir mums dar viskas priešaky. Tikiuosi, kad mūsų jaunoji karta, tik iš vadovėlių dabar galinti sužinoti su kokia santvarka jai neteko susidurti, pajėgs sukurti tokią valstybę, kurioje bus gera gyventi visiems, kurioje nepaisant saulės stokos bus daugiau šypsenų žmonių veiduose ir į kurią didžiuodamiesi sugrįš kažkada ją palikę piliečiai”, – sakė K. Glaveckas.

Mažeikių “Gabijos” gimnazijos mokinė G. Bubokaitė padėkojo Nepriklausomybės Akto signatarams, laisvės gynėjams ir visiems tiems žmonėms, kurie vedė Lietuvą pirmyn. “Grožiuosi modernėjančia, tačiau senolių papročių ir tradicijų nepamirštančia Lietuva. Aš mokausi ir tobulėju, kad ateityje galėčiau prisidėti prie tėvynės gerovės,” – tvirtino G. Bubokaitė.

Kategorijos: Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , .

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: SKELBIMAI | Vaivorykštė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė