Lietuvos šviesuomenė pasisako už Valdovų rūmų spartų užbaigimą (1)

www.alkas.lt 

Valdovų rūmai, „Mokslo Lietuva“ nuotr.

Valdovų rūmai

Vos per keletą dienų Valdovų rūmų paramos fondo inicijuotą kreipimąsi į Lietuvos valstybės vadovus dėl Valdovų rūmų atkūrimo darbų spartaus užbaigimo parėmė daugiau nei 750 garsių Lietuvos kultūros, meno, mokslo, verslo ir kitų sričių atstovų. 

Šiandien, 2011 m. kovo 8 d., kreipimosi tekstas su jį parėmusiųjų sąrašu perduotas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei, Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui bei 10 val. įteiktas Lietuvos Respublikos kultūros ministrui Arūnui Gelūnui. 

Kreipimesi į Lietuvos valstybės vadovus pabrėžiama, jog turime sukaupti jėgas ir nesužlugdyti valstybiškai svarbaus projekto – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo, nuo kurio priklauso mūsų garbė, mūsų artimiausių kaimynų požiūris į mus. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad nieko nėra blogiau – kaip pradėti ir neužbaigti, užmesti, kad Valdovų rūmų atkūrimas yra mūsų valios susitarti išbandymas, valios nemesti pradėto darbo išbandymas.

Šios esminės kreipimosi mintys kviečia sutelkti visas jėgas ir kuo sparčiau užbaigti Lietuvos sostinės centre atkurtą valstybingumo simbolį – istorinę Lietuvos valdovų rezidenciją – bei atverti šio išskirtinio paminklo vartus Lietuvos visuomenei ir užsienio svečiams. Valdovų rūmai turi kuo greičiau pradėti tenkinti visuomenės kultūros, švietimo, turizmo, valstybės reprezentavimo poreikius. Tai ypač aktualu artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai 2013 m. 

Kreipimąsi palaikiusių Lietuvos žmonių sąrašas liudija, kad racionalią poziciją dėl Valdovų rūmų atkūrimo palaiko labai dauguma visuomenės atstovų, savo darbais paliudijusių išskirtinius nuopelnus tėvynei. Ši didelė moralinė parama labai svarbi ir Valdovų rūmų paramos fondo žmonėms, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbuotojams, kitiems prie Valdovų rūmų atkūrimo sąžiningai dirbantiems specialistams. Tikimasi, jog tokia plati įvairių sričių iškilių visuomenės atstovų parama paliudys nekvestionuojamą Valdovų rūmų atkūrimo projekto bei jo užbaigimo palaikymą ir dar labiau sustiprins Lietuvos valstybės vadovų įsitikinimą, apsisprendimą dėl Valdovų rūmų atkūrimo spartinimo. 

Reikia pažymėti, kad kreipimąsi dėl Valdovų rūmų atkūrimo spartaus užbaigimo, objekto atvėrimo visuomenei vos per keletą dienų parėmė daugiau nei 750 Lietuvos visuomenės atstovų

 1. daugiau nei 50 nacionalinių, valstybinių ir vyriausybinių premijų laureatų,
 2. per 40 mokslo, studijų ir nacionalinių bei respublikinių kultūros institucijų vadovų, 
 3. 30 Lietuvos mokslų akademijos mokslininkų, 
 4. daugiau nei 40 Pasaulio lietuvių atstovų bei Lietuvos politikų ir valstybės tarnautojų, 
 5. per 80 žymių istorikų, kultūros ir meno istorikų, archeologų ir paveldosaugininkų, 
 6. per 70 žinomų kitų mokslų atstovų, 
 7. daugiau nei 40 žinomų muziejininkų, 
 8. per 40 bibliotekininkų, 
 9. daugiau nei 50 garsių menininkų, aktorių, rašytojų, 
 10. daugiau nei 60 visuomeninių organizacijų vadovų ir atstovų, turizmo srities specialistų, 
 11. beveik 30 žinomų žiniasklaidos atstovų ir leidėjų, 
 12. 40 verslininkų, pramonininkų, įmonių vadovų, 
 13. per 100 kitų Lietuvos visuomenės atstovų.

Prie šių Valdovų rūmų spartaus užbaigimo rėmėjų neabejotinai reikėtų priskirti ir daugiau nei 70 tūkst. Lietuvos žmonių bei lietuvių išeivijos atstovų, kurie finansiškai prisidėjo paremdami Valdovų rūmų atkūrimą. 

Lietuvos kultūros ir paveldo objektų istorijoje tai yra beprecedentis atvejis, kad toks didelis skirtingų visuomenės sluoksnių iškiliausių atstovų skaičius paremtų būtinumą projektą tęsti ir sparčiau užbaigti bei kreiptųsi tuo klausimu į valstybės vadovus, sustiprindami jų nusiteikimą, sklaidydami abejones dėl visuomenės paramos dažnai nepagrįstai puolamam ir niekinamam projektui.
 1. Pareiškimo „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai” tekstas, Vilnius, 2011 m. vasaris, 1 l.;
Kategorijos: Architektūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .

1 komentaras

 1. Algimantas Lekevičius:

  Pagaliau aiškiai pasakyta! Ačiū! Pasiraitojam rankoves ir pirmyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė