Dainaviškiai Užgavėnės atšvęs Draugystės parke (0)

Kaukė laukia savo galvos | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kaukė laukia savo galvos | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Šiandien, kovo 8 dieną, 16 val. visi Kauno Dainavos rajono gyventojai turės puikią progą susibėgti draugėn ir pabandyti su trenksmu iškrapštyti užsibuvusią žiemą.     

Triukšmingai Užgavėnes atšvęsti į Draugystės parką kviečia daugiabučius namus šiame rajone administruojanti įmonė City Service, prisidedanti prie socialinės iniciatyvos „Mūsų kiemas“.     

„Siekdami skatinti etnografinių Užgavėnių tradicijų puoselėjimą, kauniečius kviečiame apsilankyti šventėse ir drauge su kaimynais atsisveikinti su žiema“, – sako Nacionalinės pastatų administratorių asociacijos (NPAA) Kauno regiono vadovė Vida Naudžiūnienė.   

Šventės rengėjai ragina visus nepamiršti Užgavėnių kaukių. „Kaukės ir persirenginėjimas – vienas pagrindinių atsisveikinimo su žiema šventės atributų. Gražiausių ir originaliausių Užgavėnių kaukių autorius apdovanosime“, – žada bendrovės City Service atstovas Artūras Balčiūnaitis ir primina, kad bus renkama ir gardžiausių blynų šeimininkė – Užgavėnių karalienė.     

Į Dainavos parką susirinkusiųjų lauks tradicinės šventės linksmybės: persirengėlių paradas, Lašininio ir Kanapinio mūšis, Morės deginimas, dainos, šokiai ir žaidimai. Su gera nuotaika žiemą palydėti ir pavasarį sutikti padės Dainavos bočių ansamblis „Brydė“.     

„Šventei ruošiamės iš širdies: repetuojame dainas, gaminamės kaukes. Šiais metais pirmą kartą skambės ubagų dainos. Dainaviškiams ne pro šalį gerai pasistiprinti, nes vyks šokiai, rateliai. Vitamino C dozė – garantuota“, – šypsosi jau 8 metus iš eilės per Užgavėnes nenustygstančio ansamblio „Brydė“ vadovė Teofilė Vozbutienė. O kad trypti ir šokti jėgų nepritrūktų visi susirinkusieji organizatorių bus nemokamai vaišinami blynais ir kakava.     

„Mūsų kiemas“ – socialinė iniciatyva, įkurta Nacionalinės pastatų administratorių asociacijos (NPAA) narių. Iniciatyvos tikslas – bendromis gyventojų ir administratorių pastangomis atgaivinti daugiabučių aplinką, skatinti bendruomenės socialinį aktyvumą ir bendro turto tausojimą.     

„Mūsų kiemo“ iniciatyva įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės, treniruokliai senjorams gryname ore, atnaujinamos lauko krepšinio lentos įvairiuose Lietuvos miestuose. Skatinant gyventojų socialinį aktyvumą – organizuojami renginiai ir konkursai vietinėms gyventojų bendruomenėms.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė