Nevyriausybinės organizacijos išreiškė susirūpinimą Valstybinės kultūros paveldo komisijos formavimo skaidrumu (0)

www.alkas.lt      

Kauno pilis, G.Kušlio nuotr.

Kauno pilis, G.Kušlio nuotr.

2011 m. kovo 3 d. aštuonios nevyriausybinės organizacijos susirūpinusios dėl Valstybinės kultūros paveldo komisijos (VKPK) formavimo skaidrumo Atviru laišku kreipėsi į Lietuvos  Respublikos Prezidentę, Seimo Pirmininkę, Seimą ir Specialiųkų tyrimų tarnybą (STT).     

Atvirame laiške nevyriausybinių organizacijų atstovai pažymi, kad esama VKPK formavimo tvarka ir padėtis sudaro sąlygas korupcijai ir neskaidriems sprendimams, viešų ir privačių interesų konfliktams. Reikalaujama, kad būtų peržiūrėti sprendimai dėl VKPK narių paskyrimo 2007 – 2011 m. kadencijai.Pageidaujama, kad VKPK nariais būtų renkami nepriekaištingi etiniu atžvilgiu asmenys,  negalintys turėti interesų konfliktų dėl savo profesinės veiklos bei užimamų pareigų.     

Taip pat reikalaujama, kad būtų neleista rinkimuose į VKPK narius dalyvauti 5 organizacijoms  nes jas sudaro valstybinės institucijos t.y. jos nėra visuomeninės ir negali atstovauti visuomenės: Lietuvos muziejų asociacija, Lietuvos valstybinių parkų ir rezervatų asociacija ; LR restauratorių sąjunga, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos archeologijos draugija.     

Pažymima, kad šios organizacijos kultūros paveldo srityje atstovauja profesinius bei verslo interesus ir dėl viešų bei privačių interesų konflikto jų atstovų dalyvavimas VKPK dėl to yra neįmanomas.     

Visuomenininkai prašo užtikrinti, kad Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas organizuotų VKPK narių nuo visuomeninių organizacijų rinkimus laikydamasis įstatymų, skaidriai ir nešališkai, o nuo VKPK rinkimų nebūtų nušalintos visuomeninės organizacijos, kurios konkrečiais darbais įrodė savo gebėjimą veikti saugant kultūros paveldą.      

Specialiųjų tyrimų tarnyba prašoma ištirti minėtų penkių organizacijų įtraukimą į VKPK rinkimus viešųjų ir privačių interesų konfliktų bei galimų protekcinių – korupcinių ryšių aspektais.     

Visuomenines pilietines organizacijas ir pavieniai piliečiai raginami pareikšti savo poziciją dėl VKPK formavimo principų ir skaidrumo.      

Konstatuota, kad. nuo 2007 m padėtis paveldo apsaugos srityje nepagerėjo. Teigiama, kad VKPK veikla nebuvo pakankamai skaidri ir principinga.     

Atviras laiškas [doc].

Kategorijos: Kultūros paveldas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė