Išvyksta pirmoji lietuvių ekspedicija į Antarktidą (0)

www.alkas.lt

Šiandien  kovo 3 dieną į Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo mėgėjų asociacijos (PLKSMA) organizuotą ekspediciją „Antarktida 2011“ iš Lietuvos išvyksta 25 dalyviai (iš viso ekspedicijoje dalyvaus 28 žmonės).

Ekspedicijos dalyviai aplankys tolimiausią, atšiauriausią ir sunkiausiai pasiekiamą Žemės vietą – Antarktidą, kur planuojama pirmą kartą istorijoje surengti kalnų slidinėjimo varžybas.

Kalnų slidinėjimo varžybos Antarktidoje

„Pagrindinis šios ekspedicijos tikslas yra pirmą kartą istorijoje surengti kalnų slidinėjimo varžybas Antarktidos kontinento kalnuose. Iki šaltojo kontinento tolima kelionė, ji užims nemažą dalį ekspedicijos laiko, pačioje Antarktidoje praleisime 6 dienas. Ekspedicijos dalyvių gali laukti nenumatytos kliūtys: bangavimas, vėjas, rūkas, pūgos, dėl to sudėtinga numatyti tikslią varžybų dieną ir vietą“, – kalbėjo šios idėjos autorius – Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo mėgėjų asociacijos prezidentas Algimantas Kepežėnas.

Ši ekspedicija, tai PLKSMA slidinėjimo programos „Slidinėk visų pasaulio kontinentų kalnuose“ vienas iš etapų. Prie ekspedicijos prisijungs dalyviai iš Australijos ir Ispanijos, tad ekspedicija įgyja pasaulio lietuvių ekspedicijos vardą.

Ekspedicija garsins Lietuvos vardą

Ekspedicija garsins Lietuvos vardą pasaulyje, jos metu bus garbingai pažymėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – kovo 11-oji.
Lietuviai lankysis poliarinėse stotyse, susitiks su mokslininkais, išklausys paskaitas apie Antarktidos gamtą, mokslinius tyrimus, žmogaus poveikį aplinkai. Antarktidos žemyne bus palikti Lietuvos simboliai. Prie poliarinėse stotyse esančių rodyklių prisidės dar kelios – su nuorodomis ir atstumu iki Lietuvos.

Taip pat planuojama užfiksuoti savotišką rekordą – didžiausią vienu metu išsilaipinusių lietuvių skaičių Antarktidos žemyne.

Kelionės metu gali laukti netikėtumai

Ekspedicijos metu audringomis jūromis ir vandenynais ledlaužiu bus įveikta apie 3000 km. Dalyviai savo akimis išvys Antarktidos šelfinį ledyną, aisbergus ir ledo laukus, išsilaipins salose ir žemyne.
Ekspedicijos organizatorius PLKSMA atsakingasis sekretorius Algirdas Valantiejus tikisi į salas ir žemyną išsilaipinti kiekvieną dieną bent po vieną ar net du kartus. Detali kiekvienos dienos programa bus skelbiama laive, nes maršrutas ir išsilaipinimai į krantą priklausys nuo meteorologinių sąlygų: vėjo, bangavimo, ledo laukų ir ledkalnių.

Ypatinga ekspedicija reikalauja ypatingo pasirengimo

Šaltis – taip galvojame, kai kas nors pamini Antarktidą… Nuo šalčio ir vėjų ekspedicijos dalyvius saugos sporto aprangos gamintojo „Audimas“ drabužiai. Tai apatinis trikotažas iš ypatingai šiltos ir lengvos merino vilnos bei Lietuvos simboliais ir ekspedicijos emblema papuošta žalios spalvos slidinėjimo apranga.

Būtinosios medicinos pagalbos draudimu ir draudimu nuo nelaimingų atsitikimų neeilinės ekspedicijos laikotarpiui lietuvius apdraudė viena iš kelionių draudimo lyderių Lietuvoje – draudimo bendrovė BTA.

Mobiliu palydoviniu ryšiu ekspediciją aprūpina UAB „Dicto Citius“, viena labiausiai patyrusių palydovinio ryšio paslaugų tiekėjų Lietuvoje. Nemokamai suteiktos įrangos dėka,  ekspedicija turės nuolatinį ryšį su Lietuva.

Apie ekspedicijos eigą Antarktidoje informuos laikraštis „15 min“ ir internetinis portalas 15min.lt. Šiame portale specialią rubriką „Antarktida 2011“ rasite adresu www.15min.lt/antarktida.
Antarktidos ekspedicijai sukurtoje svetainėje http://www.antarktida.lt skaitytojai galės rasti ekspedicijos dienoraštį – „Ekspedicijos dienoraštis“ bei daugiau informacijos apie paslaptingiausią pasaulio žemyną.

Iš ledynų į džiungles

Prieš ekspediciją dalyviai keletą dienų praleis Argentinos sostinėje Buenos Airėse, kur susitiks su Argentinoje gyvenančiais tautiečiais. Link Antarktidos ekspedicijos nariai išplauks iš pasaulio pakraščiu vadinamos Ugnies Žemės, Ushuaiajos uosto.

Pasibaigus ekspedicijai dauguma jos dalyvių išskris į tropines Argentinos ir Brazilijos džiungles pasilepinti šiluma bei pasigrožėti gražiausiais pasaulyje Iguazu kriokliais.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė