Gyventojų surašymas – ne Romuvos piaras (24)

Miglė Nargėlaitė, www.alkas.lt

Teko išgirsti, neva Romuva savinasi baltų tikėjimą, ragindama kitus susirašyti šiuo vardu gyventojų surašyme. Teigiama, kad taip kažkas siekia praplauti kažkokius pinigus. Argumentai, įrodantys, kad tai netiesa, labai paprasti. Šiandien prasidėjusio elektroninio gyventojų surašymo klausimyne prie religijos galima pažymėti „kita“ ir pasirinkti„baltų tikėjimo“. Norint pasinaudoti susirašiusiųjų skaičiumi kažkokiems pinigams plauti, pirma reikėtų įrodyti, kad būtent tu atstovauji šios religijos tikintiesiems. O tai padaryti, deja, neįmanoma, turint galvoje ir tai, kad romuva ir baltų tikėjimas turi visiškai kitokį semantinį sąskambį.

Pagrindinė nauda, kurią atneš baltų tikėjimo žmonių susivienijimas, yra didesnės galimybės kiekvienam iš mūsų. Pavyzdžiui, niekas nebegalės uždrausti švęsti tarptautinės žemės dienos (kuri net nėra pagoniška), kas buvo padaryta prieš pora metų grupei studentų norėjus paminėti šią dieną katedros aikštėje. Dabar baltų tikėjimo bijo aukščiausi bažnyčios hierarchai ir visokiais būdais stengiasi trukdyti tikėjimo išlikimui ir plėtrai.

LDK laikais mūsų valstybę sužlugdė būtent pavydas, kai vieni kunigaikščiai žudydavo kitus, įduodavo juos kryžiuočiams ar pan. Pavyzdžiui, Jogaila nužudė Kęstutį susivienijęs su kryžiuočiais, didžiausiais Lietuvos priešais. Šitas priešiškumas vieni kitiems yra vienintelė lietuvių tradicija, kurios būtina kuo greičiau atsisakyti. Pavyzdžiui, per šį surašymą.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Religija, Visi įrašai | Žymos: .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė