Lietuvos Romuva kviečia gyventojų surašyme į klausimą apie „religiją“ pažymėti „baltų tikėjimas“ (77)

www.alkas.lt

Romuvė

Romuvė, alkas.lt nuotr.

Kovo 1 d. Lietuvoje prasideda visuotinis gyventojų surašymas. Tarp įvairių klausimų yra ir 16-tas klausimas apie asmens puoselėjamas dvasines vertybes: „Kuriai religinei bendruomenei Jūs save priskirtumėte?“

Siekdama sutelkti senojo baltų tikėjimo šalininkus, šia proga Lietuvos Romuva kreipėsi į Lietuvos ir viso pasaulio lietuvius ir kitų tautų žmones, branginančius senąsias baltų tradicijas, kviesdama atsakant į 16-tą klausimą „Kuriai religinei bendruomenei Jūs save priskirtumėte?“ rinktis „kitai“ ir pažymėti – Baltų tikėjimo.

Lietuvos Romuvos Krivis ir Europos Etninių religijų kongreso prezidentas Jonas Trinkūnas mano, kad  statistiniai duomenys turi atspindėti  ir lietuvių dvasinį nusiteikimą: 

„Prieš kelias dienas minėjome Pilėnų atminimo dieną (vasario 25 d.). Ši diena mums primena, jog mūsų protėviai savo gyvybės kaina gynė Lietuvą ir prigimtinį tikėjimą. Toks mūsų protėvių pasipriešinimas su ginklu rankose tęsėsi daugiau kaip du šimtus metų. Šiandien mes regime kylantį pavojų – ar išliks Lietuva? Jaunimas palieka Tėvynę. Nebejaučiami ir nebesuvokiami ryšiai su gimtąja žeme. Tai krikščionybės viešpatavimo vaisius. Bet aš tikiu, kad ne visi lietuviai pasidavė. Mes, baltų tikėjimo žmonės, einame protėvių keliu ir nepamirštame jų priesakų.“

J. Trinkūnas atkreipia dėmesį į tai, kad daugelis baltų pasaulėžiūros šalininkų ne visuomet žino, kaip reiktų įvardinti savo pasaulėžiūrą, kad ji deramai atspindėtų surašymo statistikoje ir nepasimestų tarp daugybės religinių srovių ir pakraipų.

„Kreipiuosi į  visus lietuvius, į visus baltus ir į tuos, kurie dvasinės išminties ieško baltų kultūroje, į visus, kurie girdite ir suvokiate Protėvių balsą, ir mūsų Baltų tikėjimo svarbą. Kas kitas jei ne mes, esame prigimtinio mūsų protėvių tikėjimo ir pasaulėžiūros paveldėtojai? Todėl Surašymo metu kviečiu užsirašyti Baltų tikėjimo išpažinėjais“, –  ragina Lietuvos Romuvos Krivis.

Šį kartą gyventojai bus surašomi ir elektroniniu būdu. Elektroninis surašymas tęsis dvi savaites, nuo kovo 1 iki 16 d. Galėsite atsakyti į surašymo lapo klausimus bet kuriuo sau patogiu metu. Surašymo lapai turi būti užpildyti už visus būsto gyventojus. Duomenis bus galima papildyti arba patikslinti visą elektroninio surašymo laiką – nuo kovo 1 iki 16 d.

Elektroninis surašymas bus paprastesnis, nes dalis duomenų apie būstą ir gyventoją, jau bus įrašyti iš įvairių administracinių šaltinių. Be to, anketas užpildyti bus galima bet kuriuo patogiu metu ir jas koreguoti viso surašymo metu. Surinkti duomenys bus konfidencialūs ir naudojami tik statistikos reikmėms. Tinkamai užpildžius surašymo lapus elektroniniu būdu, antrojo surašymo etapo – gyventojų apklausos – metu, surašinėtojai šiuose būstuose nesilankys.

Elektroniniu būdu nesusirašiusius gyventojus nuo balandžio 5 iki gegužės 9 d. surašinėtojai lankys ir apklaus namuose.

Nuo kovo 1 iki 14 d. galite pildyti elektroninį surašymo lapą štai šiuo adresu  www.esurašymas.lt.

Užsienyje gyvenantys lietuviai taip pat gali pildyti šį elektroninį lapą, jei turi galimybę prisijungti prie surašymo svetainės, naudojantis elektroninės bankininkystės sistema, asmens tapatybės kortele su skaitmeniniu sertifikatu arba įvedant savo asmens dokumento duomenis. Jei tokių galimybių nėra, tuomet teks laukti šalies, kurioje šiuo metu gyvenama, gyventojų surašymo. Lietuvos Statistikos departamento teigimu, atitinkami surašymo duomenys iš kitų šalių Lietuvą pasieks per  statistikos agentūrą „Eurostat“.

Pasižiūrėti kaip pildomas elektroninio surašymo lapas galite čia:

httpv://www.youtube.com/watch?v=TB9S93sPOE4

Kategorijos: Mes baltai, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė