Paskelbti ir apdovanoti patriotinių ir pilietinių knygų konkurso premijų laureatai (3)

Vasario 17 d. tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė paskelbė patriotinių ir pilietinių knygų konkurso Patriotų premijų – po vieną vaikų ir suaugusiųjų kategorijose – laureatus ir įteikė apdovanojimus.

Konkurso suaugusiųjų kategorijoje nugalėtojais tapo Darius Baronas ir Dangiras Mačiulis už monografiją „Pilėnai ir Margiris: istorija ir legenda”, kurią išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla. Vaikų kategorijos laureatu paskelbtas Zigmas Vitkus už enciklopediją „Lietuvos kasdiena” iš serijos „Pradinukų enciklopedija” (leidykla „Alma littera”, dailininkas Jonas Liugaila). Knygas iškleidusioms leidykloms įteikti 2010 metų patriotinės knygos konkurso diplomai.

„Viskam ateina savas laikas. Aš esu šventai įsitikinusi, kad atėjo laikas nebijoti kalbėti ir nebijoti žodžio „patriotizmas”, nebijoti nei šio žodžio minties, nei esmės ”,– sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė. Pasak ministrės, valstybei atšventusiai dvidešimtmetį, šį žodį visuomenė šiandien nevienodai interpretuoja. „Tačiau šiandien norime modernaus, norime platų pasaulį matančio, neužsidariusio žmogaus patriotizmo suvokimo ir tikiuosi, kad šios premijos prie to prisidės,” – sakė R. Juknevičienė. Ministrė padėkojo konkurso, dėl kurio pasisekimo ir rengimo buvo kilę abejonių, dėl to, ar jis tikrai ir kaip pavyks, komisijai, jos vadovui, visiems dalyvavusiems autoriams ir leidykloms, konkursą parėmusiai Lietuvos leidėjų asociacijai. „Eisime ir toliau kartu,” – R. Juknevičienė palinkėjo bendradarbiavimo ateityje rengiant šį patriotinės ir pilietinės knygos konkursą.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Antanas Gailius padėkojo konkurso organizatoriams už pakvietimą vadovauti patriotinės knygos konkurso komisijai ir pasidžiaugė, kad dėl suaugusiųjų kategorijos laimėtojo apsispręsti komisijai nebuvo sunku, nes komisijos narių balsai pasiskirstė, anot A. Gailiaus, kaip teniso sete – 6:1. Pasak komisijos pirmininko, sunkiau buvo priimti sprendimą dėl vaikų knygų, kurių konkursui buvo pateikta žymiai mažiau, kategorijos premijos nugalėtojo, todėl A. Gailius paskatino vaikų literatus ateityje aktyviau dalyvauti šiame konkurse.

Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė sakė, kad šio konkurso iniciatorė buvo Krašto apsaugos ministerija, todėl ir tvarka rengiant konkursą, pasak L. Varanavičienės, buvo kariška. Ji taip padėkojo konkurso vertinimo komisijai už puikiai atliktą darbą, suformuluotus aukštus konkurso kriterijus ir išreiškė viltį, kad kitais metais konkursui bus pateikta daug daugiau knygų patriotizmo tema.

Sausio mėnesį Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos leidėjų asociacijos paskelbtam patriotinės knygos konkursui buvo pateiktos 47 skirtingų žanrų knygos, išleistos 2010 metais.

Konkursui pateiktas knygas atrinko ir vertino konkurso vertinimo komisija, kurią sudarė Antanas Gailius (pirmininkas), Danguolė Bičkauskienė, Rasa Drazdauskienė, Donata Mitaitė, Valdas Rakutis, Kęstutis Urba ir Loreta Žvironaitė-Udrienė. Vertinant knygas buvo atsižvelgiama į kūrinio pilietiškumą ir patriotiškumą, kūrinio aktualumą, meninę, edukacinę ir išliekamąją vertę

Patriotų premijomis siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę savo šaliai. Konkurse kviečiami dalyvauti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo knygos, išleistos praėjusiais metais Lietuvoje ir svetur.

Bendradarbiavimo sutartį dėl knygų, ugdančių pilietiškumą ir patriotizmą, konkurso organizavimo Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos leidėjų asociacija pasirašė praėjusių metų gruodį.

Knygų konkursas Patriotų premijoms laimėti bus skelbiamas kasmet sausio mėnesį.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė