K.Urbonas. Patriotinės eitynės dalyvio akimis (89)

Kęstutis Urbonas, www.tiesiaisviesiai.lt  

Patriotinės eitynės

Patriotinės eitynės

 

Prisipažinsiu – eidamas į šį renginį buvau iš anksto nusistatęs, kad pamatysiu kažką tokio blogo… Visa tai buvo suformuota žiniasklaidos, nušviečiant ankstesnes eitynes. Tačiau viskas buvo priešingai. Tiek pilietiškumo, patriotiškumo, tautinių dainų, keliančių lietuviškumo dvasią, esu matęs tik 1989-1991 įvykių metu.  

Visas renginys praėjo sklandžiai. Jokių išsišokimų, jokių užgauliojimų, tiesiog švarus savo patriotiškumo deklaravimas. Renginį stebėjo gausios žurnalistų pajėgos, filmavo eitynių dalyviai, eitynes fiksavo ir civiliais rūbais apsirengę pareigūnai. Po renginio daugelis juokavo, kad nebus ką parašyti didiesiems dienraščiams, nes nebuvo jokio incidento.  

Nėra skandalo? Padarysime…  

Vakare internetinėje žiniasklaidoje  pasirodžius pirmosioms žinutėms apie eitynes, pasipylė ir komentarai, neva eitynėse dalyvauja skinai, naciai, agresyviai nusiteikę jaunuoliai. Paprastai neskaitau komentarų po straipsniais, bet šį kartą buvo įdomi žmonių reakcija į rimtą pasiūlymą keltis iš sąstingio ir pradėti rūpintis savo tautiškumu. Nieko keisto. Nuomone tokių komentarų nepavadinsi. Vien patyčios, smerkimas, šmeižtas bei oponuojančių komentatorių puldinėjimas. Buvo gausiai pašiepiamas tokių asmenų dalyvavimas tautos budinimo reikaluose. Tačiau pagalvokime, kas gali rašinėti tokius komentarus? Tai suklaidinti, niekada tokiame renginyje nedalyvavę, prieš Lietuvos tautiškumą, savitumą ir tradicijų išsaugojimą nusistatę asmenys.  

Į viešumą patekus informacijai, kaip teisėtvarkos organų atstovai derindavo savo veiksmus bei režisuodavo įvykių nušvietimą, taip formuodami visuomenės nuomonę, aš tikiu, kad šį kartą yra lygiai tas pats. Jei tai yra tiesa, tai tokie veiksmai parodo, kad už mūsų valstybės saugumą atsakingų asmenų galvose sukasi nešvarios mintys. Kažkam tokie žygiai labai nepatinka, todėl visomis išgalėmis stengiamasi sumenkinti eitynes organizavusius, jose dalyvavusius asmenis. Atkreipkime dėmesį, renginį organizavo Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (tikslus ir veiklos aprašymus galite rasti čia ), dalyvavo Lietuvių Tautinis Centras (aprašymas ir platesnė informacija čia ). Šios organizacijos yra pagrindinės kovotojos už tai, kad Lietuva išliktų lietuviška. Koks asmuo gali siekti pakenkti organizacijai, saugančiai jo tautybę? Tik nusistatęs prieš tautą.  

Sugalvotas incidentas  

Kaip jau minėjau, eitynės pasižymėjo fotokamerų, fotoaparatų gausa. Kiekvieną eitynių sekundę kas nors tikrai fiksavo, jei ne žurnalistai, tai dalyviai, jei ne dalyviai, tai spec. tarnybų atsiųsti stebėtojai. Jeigu būtų įvykęs incidentas, jis tikrai būtų parodytas. Juk šiais technologijų laikais galioja nuostata – jei nėra vaizdo youtube.com , reiškia to nebuvo. Internete pasirodė tik lrytas.lt filmuota medžiaga prie komisariato ir jame. Kaip žinia, būtent „Lietuvos ryto“ žurnalistai buvo pastebėti aptarinėjantys žinių scenarijų su prokurorais (plačiau apie tai čia).  

  

Todėl organizatoriams nevertėjo teisintis, ar spaudoje minimi asmenys yra iš dalyvavusių organizacijų. Tai yra sąmoningas bandymas sukompromituoti renginį. Tokiu būdu siekiama sukurti atstumiantį įvaizdį asmenims, kurie niekada nėra dalyvavę tokiuose renginiusoe, kad tai netaptų masiniu reiškiniu, kuris galėtų peraugti į apčiuopemesnę kovą už Lietuvos tautinį išsaugojimą, aktyvesnę kovą prieš mums taip brukamą lietuvių tautai nepriimtiną vakarietišką požiūrį kad ir į tą patį homoseksualizmą.  Šią temą paliečiau ne šiaip sau. Eitynėse tikrai dalyvavo provokatorės, kurios sveikinimų sakymo metu tyčia šūkavo, trukdė klausyti pasisakančiųjų, ne savo renginio metu garsiai reiškė nepagarbą renginyje išsakomai nuomonei.  Kita vertus, faktas, kad tokioje vietoje neįvyko incidentas tik dar kartą įrodo, kad eitynių dalyviai buvo nusiteikę draugiškai ir tolerantiškai.  

  

Įsitikinsite tik patys pamatę…  

Labai gaila, kad Lietuvoje yra tokia situacija, kai neišeina pasitikėti Teismais, Prokuratūra ir Policija. Šios eitynės, jų neigiamas atvaizdavimas, dalyvių tapatinimas su „skinais“, „naciais“ ir kt. parodo, kad Lietuvoje yra suinteresuoti asmenys, kuriems nereikia, kad lietuvis išliktų lietuviu. Tik sudalyvavę tokiame renginyje pamatysite tikrąją padėtį, pamatysite, kad eitynėse dalyvauja kultūringi, išsilavinę žmonės, susipažinę su savo tautos istorija, Lietuvos patriotai,  save realizuojantys kovoje už lietuviškumą, o ne šlaistydamiesi gatvėmis,  smurtaudami ar pažeisdami kitų žmonių teises. Renginio dalyvių tarpe daugiau buvo ilgaplaukių, panašių į gėlių vaikus, nei skustagalvių, nemažai buvo ir vyresnio amžiaus žmonių, nepriklausančių jokioms organizacijoms, tačiau trokštančių, kad Lietuva išliktų tokia, kokią mums išsaugojo protėviai.  

Kad įsitikintumėte tuo, ką aš sakau, Jūs privalote sudalyvauti tokiose eitynėse. Tada negalės niekas jūsų apgauti, kad renginio dalyviai yra agresyviai nusiteikusių, žmones mušančių skustagalvių grupė. Tik pakeitus požiūrį į tokius renginius galima tikėtis, kad bus išjudintas okupantų mums paliktas pūlinys, kuris priešina mus tarpusavyje ir skaido mūsų vienybę, be kurios mes negalime toliau gyventi. Vienybės ir Viešumo!  

  

Kategorijos: Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė