Įteiktos Nacionalinės kultūros ir meno premijos (0)

www.alkas.lt

Vakar vasario 16 – ąją Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aukščiausias šalies premijas įteikė teatro režisieriui Povilui Mataičiui ir teatro dailininkei Daliai Lidijai Mataitienei – už lietuvių folkloro gelmių atskleidimą Lietuvai ir pasauliui, už liaudies tradicijos ir šiuolaikinės scenografijos darną, dainininkui Virgilijui Kęstučiui Noreikai – už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir už neblėstantį talentą.

Už tapybos galimybių atnaujinimą ir už šiuolaikinio mąslaus meno idėjų sklaidą premija skirta tapytojui Jonui Pauliui Gasiūnui, už žaismingos ir ironiškos eseistikos būtį pasaulyje ir už sakinio eleganciją – rašytojui Rolandui Rastauskui, už tragiškųjų XX amžiaus žmogaus patirčių atskleidimą modernioje lietuvių prozoje – rašytojui Icchokui Merui ,  už chorinio meno galių plėtrą, už sakralinės muzikos šiuolaikiškumą – kompozitoriui ir dirigentui Vaclovui Augustinui.
 
Apdovanojimo ceremonijos pradžioje tylos minute pagerbtas vasario 16-ąją mirusio poeto Justino Marcinkevičiaus atminimas. „Lietuva atėjo į Nepriklausomybę per kultūrą, sakė šiandien išėjęs poetas Justinas Marcinkevičius. Jo pavyzdys mums liudija, kad ir vienas žmogus, kūrėjas gali sutelkti tautą bendram tikslui. Visu savo gyvenimu ir kūryba poetas mus mokė dėti patį brangiausią žodį LIETUVA“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Visais mūsų valstybės gyvavimo šimtmečiais turėjome savuosius kultūros šviesulius. Jie kėlė, vedė tautą į pažangą ir laisvę. Okupacijų metais jie stiprino laisvės viltį. Kultūra padėjo išsaugoti lietuvybės dvasią emigracijoje ir tremtyje. Todėl Nacionalinės premijos įteikiamos būtent Vasario 16-ąją, tokią svarbią Lietuvai dieną. Valstybės atkūrimas prieš 93 metus šiandien reiškia, jog visi kūrėjai gali nevaržomai atsiskleisti kūryboje ir dovanoti ją pasauliui, suvokti save ne tik kaip savos šalies, bet ir laisvojo pasaulio žmones ir kūrėjus. Kultūra – mūsų tapatybės išraiška“, – Nacionalinių premijų teikimo ceremonijoje pabrėžė Prezidentė.

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, sveikindamas Nacionalinių premijų laureatus, sakė, kad premijų įteikimo dieną tampa akivaizdu, jog, kaip sakė trečiadienį miręs poetas J.Marcinkevičius, dvasia yra viršesnė už kūną.

Ministras savo sveikinimo kalboje teigė, kad tik kūrybinga tauta, kuri vertina savo kūrėjus, gali atremti kasdienybės ir ekonominius iššūkius, išlikti stipria bei oria.

Premijų įteikimo iškilmėse Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziką griežė Kauno styginių kvartetas.

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė