Patriotų premija skirta už Pilėnų gynėjų nuvainikavimą (17)

Patriotų premijaKrašto apsaugos ministerija ėmėsi skatinti patriotizmą – praėjusių metų pabaigoje paskelbė pilietinių ir patriotinių knygų konkursą ir įsteigė Patriotų premiją. Konkursu siekta įvertinti praėjusiais metais išleistas knygas suaugusiesiems ir vaikams, ugdančias pilietinę ir patriotinę valią.

Konkursui buvo pateiktos 47 skirtingų žanrų knygos. Patriotų premijas įsakymu skyrė krašto apsaugos ministrė konkurso vertinimo komisijos teikimu. 2011 m. ekspertų komisijos pirmininkas – Antanas Gailius, ekspertai – Danguolė Bičkauskienė, Rasa Drazdauskienė, Donata Mitaitė, Valdas Rakutis, Loreta Žvironaitė-Udrienė, Kęstutis Urba.

2011 m. Patriotų premijomis apdovanojamos dvi knygos – Dariaus Barono ir Dangiro Mačiulio „Pilėnai ir Margiris: istorija ir legenda“, kurią išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla, ir Zigmo Vitkaus „Lietuvos kasdiena“ iš serijos „Pradinukų enciklopedija“ (leidykla „Alma litera“). Patriotų premijų laureatai bus apdovanoti vasario 17 d. 14 val. tarptautinėje Vilniaus knygų mugės 3-ioje salėje Forume.

Dariaus Barono pateikta skandalinga Pilėnų gynimo versija, plėtojama jau nuo 2006 m. Ši abejotino moksliškumo teorija susilaukė daug prieštaringų vertinimų, nes Pilėnų gynėjai joje vaizduojami ne kaip didvyriai, vietoj vergijos pasirinkę savanorišką mirtį, bet kaip bailiai, kurie išsigando kryžiuočių ir todėl nesigynė, o tiesiog išsižudė.

Susiję straipsniai:

 • Tomas Baranauskas: Pilėnų gynėjai vietoj vergijos pasirinko mirtį
 • Rokas Sinkevičius. Dariaus Barono kryžiaus žygis prieš Pilėnus
 • Saviniekos viršūnės – Pilėnų gynybos aprašymas “Lietuvos ryte”
 • Kategorijos: Istorija, Literatūra, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
  Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  Reklama

  Init


   

  Dusodininkai

   

  ethnic art.lt
  Baltų šalelė