Šiuo metu pro Žemę skrieja nedidelis asteroidas (0)

www.alkas.lt

Asteroidas

Asteroidas

Šiuo metu (2011 02 09) pro Žemę skrieja nedidelis asteroidas 2011 CA7. Portalas space.com informuoja, kad 21:25 val. jis bus arčiausiai Žemės – už 103 480 km nuo mūsų planetos paviršiaus.

Pranešama, kad šio asteroido, pastebėto tik šį pirmadienį, dydis yra nuo 2,3 iki 5,1 metro. Santykinis šio asteroido greitis 9,6 kilometro per sekundę.

Jis nepriartės žemiau nei geostacionarūs dirbtiniai Žemės palydovai, kurie skrieja maždaug 36 tūkst. km aukštyje. Spaceweather.com praneša, kad asteroidas iš Žemės bus matomas tik kaip 17-o ryškio žvaigždutė, tad jį susirasti galės tik tie kas turi galingesnius teleskopus. Jieškoti šio kosminio klajoklio reikia Oriono žvaigždyno apylinkėse.

Toks nedidelis asteroidas per pastarąsias penkias dienas šalia Žemės praskrieja jau antrą kartą. Praeitą penktadienį vos už 5,47 tūkst. km nuo mūsų praskriejo asteroidas 2011 CQ1.  Penktadienį praskriejęs asteroidas buvo perpus mažesnis už šiandieninį. Jo dydis buvo apie 1 metrą ir praskriejęs pro Žemę 0,85 jos spindulio atstumu,asteroidas pakeitė savo orbitą 60 laipsnių kampu, praneša „RIA Novosti“.

Pasak astronomų 2011 CA7 ir 2011 CQ 1 dydžiu prilygstantys asteroidai arti Žemės praskrieja nuolatos, o dėl mažų matmenų jie yra sunkiai aptinkami. NASA atstovai tvirtina, kad nedideli kosminiai akmenys erdvės juostą tarp Žemės ir mėnulio kerta kone kasdien. Space.com praneša, kad potencialiai pavojingi yra maždaug 150 metrų ir didesnio skersmens arti Žemės praskriejantys asteroidai.

Asteroido 2011 CA7 skrydžio trajektorija

Asteroido 2011 CA7 skrydžio trajektorija

Parengta pagal: www.space.com, www.spaceweather.com ir www.technologijos.lt

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė