Kuriama virtuali audiobiblioteka (0)

www.valstietis.lt

Visų trijų Lietuvos radijo stočių – Lietuvos radijo, „Klasikos“ ir „Opus 3“ – transliuojama programa nuo šiol įamžinama skaitmeniniame archyve, o ateityje ją bus galima rasti virtualioje audiobibliotekoje LRT svetainėje.

Lietuvos radijo programų laidos archyvuojamos pasitelkiant naująją serverių sistemą.

Unikalus, daug metų kauptas Lietuvos radijo garso archyvas bus išsaugotas ateities kartoms ir taps atviras visuomenei. Internetu bus galima rasti bet kurią LR laidą, specialią transliaciją, koncertą ar spektaklį.

Šiuo metu radijo archyvuose saugoma garso medžiaga (apie 40 tūkst. valandų) apima laikotarpį nuo XX amžiaus pradžios iki šių dienų. Tai – Lietuvos istorija ir jos kultūrinis paveldas, užfi ksuotas garso juostose, plokštelėse ir nušviečiantis prieškario, tarpukario, sovietinio laikotarpio ir nepriklausomą Lietuvą. Dabar daugelis saugomų juostų, kuriose sukauptas unikalus garso archyvas, yra ties išnykimo riba. Skirtingų poreikių visuomenei archyvas yra sunkiai pasiekiamas dėl didelės apimties.

Archyvų ir eterio programų skaitmeninimo projektas pradėtas 2010 m. kovą, Lietuvos radijui ir televizijai pasirašius sutartį su Informacinės plėtros komitetu prie LR Vyriausybės ir Centrine projektų valdymo agentūra dėl „Lietuvos radijo virtualios audiobibliotekos sukūrimo“.

Norint išsaugoti sukauptą palikimą ir padaryti jį prieinamą visuomenei, archyvas yra perkeliamas į šiuolaikines laikmenas.

Lėšas projektui „Lietuvos radijo virtualios audiobibliotekos sukūrimas“ skyrė Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika. Projektas turi būti įgyvendintas iki 2012 m. vasario 13 dienos.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė