Panevėžyje atgijo laumės ir velniai (0)

www.alkas.lt 

Sausio 29 dieną Panevėžio muzikinis teatras pradėjo sezoną nauja premjera – lietuvių sakmių ir mitologiniais motyvais parašytu miuziklu – pop misterija „Čerai”. Miuziklui libretą parašė Ieva Rasimaitė, o muziką sukūrė Vilija Mažintaitė. 

Čerai reiškia ne ką kitą, o kerus, kurie pagrindinį miuziklo herojų Berną, kurį puikiai atliko solistas Egidijus Bavikinas, taip apžavi, kad šis sumano ir Raganą suvilioti, ir Laumę bei velnius apgauti. 

Paklaustas, ar nebijo scenoje vaidinti su tiek velnių ir raganų, Egidijus Bavikinas tik juokėsi: „Svarbiausia gyvenime sutarti su visais – ir su velniais, ir su laumėmis, juk niekada nežinai, kas yra kas.”Panevėžio muzikiniame teatre – tai visai naujas projektas, kurį drąsiai būtų galima pavadinti ir edukaciniu – žiūrovams mitologiniai personažai buvo pristatyti lyg lengvas visos visuomenės atspindys, kur verda įvairūs jausmai: kerštas, pavydas, meilė, išdavystė. Lengvai įsimenanti melodinga muzika, primenanti lietuvių liaudies dainų aranžuotes, šiuolaikiška choreografija (režisierius ir choreografas Andrius Pulkauninkas) sukūrė tikrai malonią ir žaismingą nuotaiką. Įprastus lietuviškų sakmių įvaizdžio interpretacijas sulaužė Kristinos Valančiūtės ir jai talkinusios Jelenos Voginos kostiumai bei žinomo plaukų stilisto Valerij Gigevic sukurtas artistų stilius. 

Čerai, zebra.lt nuotr.

Čerai, zebra.lt nuotr.

Įdomu tai, kad miuziklo dalyvauja ne tik profesionalūs atlikėjai. Scenoje velniais ir laumėmis virto teisininkai, žurnalistai, vadybininkai bei IT specialistai. Spalvingą personažą Velnio babą, kuri paliepia savo anūkams Velniams sugauti Gaidį, įtikinamai ir itin šmaikščiai įkūnijo LNK TV žinių vedėja Asta Dudurytė. Velnio babos pasirodymas ir Gaidžio gaudymas greičiausiai buvo pati linksmiausia scena visoje toje šiurpokoje istorijoje. Nuostabu, kad tokie renginiai vyksta ne tik sostinėje. Reikia tikėtis, kad Panevėžio muzikinio teatro ir projekto partnerio „Draugiškų projektų“ artistų entuziazmas ir toliau bus toks užkrečiantis. 

Kitas spektaklis Panevėžio muzikiniame teatre šį šeštadienį – vasario 5 d. 18.00 val.
Kategorijos: Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė