Keturioliktieji „Šalčios aleliumai“ sekė močiučių pasakas (0)

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje įvyko tradicinis Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų tautinės saviveiklos festivalis „Šalčios aleliumai“, kuriame dalyvavo dešimties rajono lietuviškų švietimo įstaigų liaudies meną puoselėjančių jaunimo kolektyvų.
Pradėdamas šventę, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius pasidžiaugė, kad, nepaisydami užpustytų kelių, visas lietuviškai besimokantis jaunimas suvažiavo į savo pagrindinę metų tautinės saviveiklos šventę.

„Vilnijos“ draugijos pirmininkas Kazimieras Garšva, sveikindamas susirinkusiuosius, šį renginį gražiai pavadino Šalčininkų krašto moksleivių dainų švente.

Šventėje dalyvavo ir jos dalyvius pagerbė europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Lietuvos Seimo nariai Rytas Kupčinskas ir Gintaras Songaila, profesorius Zigmas Zinkevičius su žmona Regina, prof. Romas Batūra, Lietuvos kariuomenės pulkininkas Arūnas Dudavičius, švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas bei šios ministerijos vyresnysis specialistas Vidmantas Vansevičius, kiti garbūs svečiai.

Šventė buvo skirta pasakoms. Anot renginio vedančiųjų, iš močiučių skrynių buvo ištrauktos senos, neregėtos negirdėtos pasakos ir buvo parodytos scenoje.

Kaip dera pirmiausiai pasirodė jauniausi. Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ darželinukai, vadovaujami pedagogių Helenos Songin, Janinos Radevič ir Emilijos Jeteiko, pasekė pasaką „Pirštinė“.

Kalesninkų pagrindinės mokyklos moksleiviai inscenizavo lietuvių liaudies dainą „Siuntė senis ožką“. Mokinius paruošė mokytojos Liucija Plukienė ir Lina Čenienė.

Čiužakalmpio pagrindinės mokyklos mokiniai pasekė pasaką „Sigutė“. Mokinius parengė mokytojos Jelena Ivanovskaja ir Aleksandra Pečkauskienė.

Keturioliktieji „Šalčios aleliumai“

Keturioliktieji „Šalčios aleliumai“

Aušra Laurinavičiūtė-Varnelienė Baltosios Vokės „Šilo“ vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja ir jos kolegės Ona Daunoravičienė bei Ona Balachnina padėjo mokiniams pasekti pasaką apie kiškį ir vilką. Tai buvo „Šiliukų pasaka“.

Dieveniškių „Ryto“ pagrindinės mokyklos jaunieji artistai, vadovaujami mokytojos Vilmos Kisielytės, papasakojo, kaip gudrią mergą laumės išgelbėjo.

Dideliu būriu į šventę atvažiavo Jašiūnų „Aušros“ vidurinės mokyklos jaunieji artistai. Muzikos mokytojas Vytautas Latonas jiems padėjo inscenizuoti eiliuotą pasaką „Gyvenkime draugiškai“.

Dainingais balsais visus džiugino Butrimonių pagrindinės mokyklos dainorėliai, vadovaujami mokytojo Stasio Krupavičiaus.

Iš Turgelių krašto mokinius atlydėjo pedagogės Rasa Midverienė, Jolanta Lazdauskienė ir Diana Jurkonytė.

Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimanzijos mokinius šventei paruošė mokytoja Rūta Kulpovičienė. Šie visiems pasekė pačių sukurtą pasaką apie devyngalvį ir seselę.

Poškonių pagrindinės mokyklos mokytojos Jelena Staniulienė ir Zita Vaiskutė-Skačkauskienė padėjo mokiniams sukurti pasaką „Sumainyci žiedeliai“.

Kaip ir dera tokiame renginyje, jo baigiamąjį akordą padarė Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos jaunieji artistai. Juos šventei parengė pedagogės Diana Butrimienė, Natalija Ragožienė, Olga Karčevska, Jurgita Davsevičiūtė, Glorija Voitenko, Juvita Stasilo ir Erika Kviatkovskaja. Scenoje skambėjo dainos, smagiai sukosi šokėjų poros.

Smagus Šalčininkų krašto lietuvaičių susibūrimas vien saviveiklininkų pasirodymais nesibaigė. „Vilnijos“ draugijos pirmininkas K. Garšva atminimo prizais ir padėkos raštais apdovanojo visus „Šalčios aleliumuose“ dalyvavusių mokyklų moksleivius bei pedagogus. Daug gražių žodžių buvo pasakyta, dėkojant šventės rengėjams, jos dalyviams. Šventės himnu tapusi daina „Žemėj Lietuvos“ skambėjo oriai ir didingai, o tradicinis dideliausias tortas buvo draugiškai suraikytas bei skaniai suvalgytas. Skirstytasi su gražia viltimi, kad kitąmet, jau penkioliktąjį kartą, vėl bus surengti dar skambesni „Šalčios aleliumai“.

Mintys po renginio

Šventės dalyviai ir svečiai

Šventės dalyviai ir svečiai

Poškonių pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Žybortienė papasokojo, kad mokiniai noriai ruošėsi tradicinei šventei, visą savaitę prieš šį renginį daug repetavo, o G. Žagunio pasienio užkardos vadai pasirūpino, kad iš tolimesnių vietovių vaikai būtų atvežti į mokyklą bei visi be trukdžių laiku pasiektų Šalčininkus.

Europarlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė pasidžiaugė pirmą kartą dalyvavusi tokiame unikaliame renginyje. Ji buvo maloniai nustebinta dalyvių gausa, puikiu pasiruošimu ir trykštančia jaunuomenės energija.

– Ypatingai gera jaustis šeimyniškoje aplinkoje, kuri yra čia, „Šalčios alelimų“ šventėje, – pabrėžę Europos parlamento narė. – Dėkoju organizatoriams už kvietimą ir visomis išgalėmis pasistengsiu padėti šiam kraštui, nes jis man rūpi.

Nė vienos šventės nepraleidęs ilgamečiai pedadogai Algis Masaitis ir Vytautas Dailidka lyg susitarę lenkė galvas tiems, kurie Šalčininkuose sukūrė tradicinę tikrą lietuvišką šventę tiek mokniams, tiek bendruomenei.

Svečio teisėmis šventėje dalyvavęs Baltarusijos Laivės partijos vadovas Sergejus Vysockis buvo maloniai nustebintas tokio draugiško ir patriotinio sambūrio, jo dvasios.

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazios direktorius Vidmantas Žilius visiems dalyviams ir svečiams nuoširdžiai padėkojo už atvirą širdį, tiesų žodį, skambią dainą bei trankų šokį vardan tokios brangios Šalčininkų krašto lietuviškos šventės, kuri jau keturioliktą kartą visiems garsiai pasakė – esame.

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė