Pradėjusi pirmininkauti ES Vengrija Briuseliui padovanojo „Didžiosios Vengrijos“ žemėlapį (1)

Vengrijos kilimas, euobserver.com nuotr.

Vengrijos kilimas, euobserver.com nuotr.

Sausio 22 d. Rusijos žinių agentūra „Regnum“ pranešė apie ES kilusį skandalą dėl taip vadinamo „vengriško kilimo“, kuriuo Vengrija nusprendė pažymėti savo pirmininkavimo Europos Sąjungoje  (ES) pradžią.

Europos tarybos būstinėje Briuselyje vengrai patiesė milžinišką 202 kvadratinių metrų kilimą. Vengrijos valdžiai šio kilimo gamyba kainavo 160 000 eurų. Jis buvo sukurtas pagal tekstilės dailininko Livijaus Papaio (Pápai Lívia) dizainą.

23 kilimo segmentuose pavaizduotos svarbiausios Vengrijos istorijos gairės, Vengrijos karalių bei kitų įžymių istorijos ir kultūros veikėjų herbai ir vėliavos, tautiniai ornamentai. Perteikti įvairūs vengrų pasiekimai, pavyzdžiui, viename kilimo segmente pavaizduotas garsusis Rubiko kubas.

ES parlamento deputatų bei įvairių ES struktūrų pareigūnų iš gretimų Vengrijai šalių dėmesį patraukė kilimo centre 15 kvadratinių metrų plote pavaizduota „Didžioji Vengrija“ – Vengrijos karalystės žemėlapis datuotas 1848 m. Jie įžvelgė čia provokaciją.

Austrijos europarlamentarė Ulrike Lunaček (Ulrike Lunacek) pareiškė, kad šiuo žemėlapiu Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas norįs pademonstruoti ketinimus „įveikti Trianoną“. Trianono sutartis po Pirmojo pasaulinio karo nustatė sąjungininkų taikos sąlygas nugalėtai Vengrijai, pagal kurią nuo istorinės Vengrijos buvo atskirta 2/3 jos tradicinės teritorijos.

„Didžiosios Vengrijos“ kilimas, G.Gotev nuotr.

„Didžiosios Vengrijos“ kilimas, G.Gotev nuotr.

„Tai ne tik pono Orbano požiūris į praeitį ir jo bendros europietiškos ateities supratimas, bet ir kitokia iššūkių, iškylančių Europos Sąjungai, interpretacija“ – sakė jinai.

Rumunijos europarlamentaras Joanas Mirča Pašku (Ioan Mircea Pascu) pažymėjo, kad toks „Didžiosios Vengrijos“ atvaizdo demonstravimas nėra geriausias būdas pradėti Vengrijos pirmininkavimą ES. Jo nuomone, Europos sąjunga panaikino barjerus tarp vidinių ES sienų ne tam, kad apie juos būtų vėl primenama. „Tokie gestai kaip šis, vertintini kaip nacionalistinė reakcija ES viduje tuo metu, kai ES ypač yra reikalingas solidarumas“ – sakė jis.

Tuo tarpu Budapešte istoriniai arba kitaip vadinami „Didžiosios Vengrijos“ žemėlapiai yra paplitę kiekviename žingsnyje. Dažnai juos galima išvysti, pavyzdžiui, knygų parduotuvių vitrinose.

Pagal www.regnum.ru informaciją parengė Jonas Vaiškūnas

Kategorijos: Istorija, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė