„Partizaninėms“ ligoms ištirti – naujausia technologija (0)

www.alkas.lt 

Analizatorius Cobas 4800

Analizatorius Cobas 4800

Lietuvoje atsivėrė naujos galimybės anksti, sparčiai ir itin tiksliai nustatyti ne tik įvairias įprastas, bet ir dažnai iš pradžių simptomų nerodančias – „partizanines“ – ligas. Pirmasis Baltijos šalyse pilnai automatinis analizatorius „Cobas 4800“, sukurtas šveicarų kompanijos „Roche“, jau pradėjo darbą Medicina practica laboratorijoje.

Ligos sukėlėjo genetinė medžiaga – DNR – nustatoma naudojant polimerazinės grandininės reakcijos (PGR) metodą. Tai yra vienas inovatyviausių ir patikimiausių būdų aptikti ligos sukėlėją ankstyvoje infekcijos stadijoje.

Medicina practica laboratorijoje modernioji sistema naudojama tirti žmogaus papilomos viruso (ŽPV) 16, 18 ir aukštos rizikos tipus, kurie atsakingi už 90 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų. Europos Sąjungoje mūsų šalis yra viena iš pirmaujančių susirgimų ir mirčių nuo šios klastingos ligos skaičiumi.

Naujasis analizatorius bus naudojamas ne tik įvairių vėžinių susirgimų diagnostikai. Labai svarbu, kad inovatyvi technologija leidžia efektyviai ištirti, pavyzdžiui, besimptomes chlamidijų ir gonorėjos ligų formas. Dažnai šis užkratas moterims sukelia uždegimus mažajame dubenyje ar kiaušintakiuose, o tai gali lemti nevaisingumą. Vyrams chlamidijos gali sukelti lėtinius prostatitus, kurių gydymas varginantis ir komplikuotas. Chlamidiozė yra labiausiai lytiniu keliu plintanti liga.

„Tai labai patogi pacientams procedūra pasitikrinimui dėl chlamidijų ar gonorėjos: laboratorijai tereikia šlapimo mėginio, kuris išlieka tinkamas tyrimui net 90 dienų. Todėl mėginį į Vilnių galima atsiųsti iš bet kurio Lietuvos kampelio“, – sakė Medicina practica laboratorijos vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas.

Analizatorius „Cobas 4800“, kurio eilėje laukia daugybė pasaulio medicininių tyrimų įstaigų, atitinka visus in vitro diagnostikos ir CE reikalavimus. Šį analizatorių kompanija „Roche“ pristatė 2009 metais parodoje Austrijos mieste Insbruke. Specialistai iškart įvertino naujojo aparato efektyvumą – tereikėjo palyginti, kiek kainuoja profilaktinis tyrimas ir, pavyzdžiui, nevaisingumo gydymas.

Medicina practica laboratorija, prieš dešimtmetį įkurta Vilniuje ir turinti padalinius įvairiuose Lietuvos miestuose,  tyrimus atlieka per 200 valstybinių ir privačių gydymo įstaigų. Medicininių tyrimų laboratorija garsėja ne tik viena moderniausių įrangų Baltijos šalyse, bet ir nuolat organizuojamomis sveikatos profilaktikos akcijomis.

Kategorijos: Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė