Šiandien bus paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai (0)

Gruodžio 6 dieną, 15 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje bus paskelbti 6-ių Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.

2010 metais Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis pretenduoja tapti apdovanotais šie  meno ir kultūros kūrėjai (pavardės išdėstytos atsitiktine tvarka):

Teatro režisierius Povilas Mataitis ir teatro dailininkė Dalia Lidija Mataitienė, aktorius Donatas Banionis, kino režisierius Arūnas Žebriūnas, džiazo muzikas Vladimiras Tarasovas, rašytojas Icchokas Meras, dainininkas Virgilijus Kęstutis Noreika, skulptorius Vladas Urbanavičius, rašytojas ir literatūros kritikas Valentinas Sventickas, kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, rašytojas Rolandas Rastauskas, dainininkė Asta Krikščiūnaitė, tapytojas Jonas Gasiūnas.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius. Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijos iškilmingai įteikiamos Vasario 16-osios proga.

Kasmet teikiama ne daugiau kaip šešios Nacionalinės kultūros ir meno premijos, kurių kiekvienos dydis – 104 tūkst. litų. Viena premija teikiama už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Praėjusiais metais už viso gyvenimo nuopelnus Nacionalinę kultūros ir meno premiją pelnė kino režisierius Almantas Grikevičius. 2009 m. Nacionalinės premijos laureatais taip pat tapo teatro režisierius Jonas Rimgaudas Jurašas, fotomenininkas Romualdas Rakauskas, menotyrininkė, meno istorikė Marija Matušakaitė, poetė Ramutė Skučaitė ir aktorius Rolandas Kazlas.

Kategorijos: Kultūros politika, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė