Gruodžio 6 pirmadienį klausykitės Lietuvos Radijo (0)

www.lrt.lt, www.alkas.lt 

 Gruodžio 6 d. pirmadienio Lietuvos Radijo 1-oji programa siūlo: 

7.30 val. “Ryto garsuose” Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė kalbės apie  būtinybę išsaugoti Rasos (Joninių) šventę, skelbiant Kūčias laisvadieniu. Klausykite tiesiogiai internete

12.10 val. „Muzikiniame vidudienyje“  albumo „Broliai“ dainas.  Aistė Smilgevičiūtė, Rokas Radzevičius, grupė „Skylė“ šį albumą paskyrė 1944-1953 m. Lietuvos laisvės kovų dalyviams atminti.  Albumas „Broliai“ – tai ne naujai suskambėjusios laisvės kovų dainos. Tai naujas, kūrybiškas autorių žvilgsnis į netolimą praeitį. Bandymas nauja kalba pažvelgti į pokario Lietuvos istorijos tarpsnį ir pabandyti suprasti jaunų žmonių, kurie visomis jėgomis priešinosi šalį ištikusiai neteisybei, išgyvenimus ir būsenas. Laidos svečiai – Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius.  Klausykite tiesiogiai internete

11-12 val. “Ryto alegro”. Pažintis su Šilutės rajono Bikavėnų „Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro“ direktore Maryte Eugenija Matevičiene. Taip pat laidoje apie Vokietijos baltistų konferenciją ir naujas leidyklos „Alma litera“ knygas. 11.00 val. per „Klasikos“ programą. Ved. Viktoras Paulavičius.  

„Tolminkiemio byla“ ir K. Donelaičio metų aptarimas Vokietijos baltistų konferencijoje. Žurnalisto Leono Stepanausko, Vokietijos mokslinio baltistų susivienijimo valdybos nario, pasakojimas iš Berlyno Humboldtų universiteto.  

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Alma littera“ redaktorė koordinatorė Vaiva Ališankienė apie Liutauro Degėsio esė „Prisiminimų prisiminimai“ ir Viliaus Pavilionio, Justo Povilėno, Ryčio Vitkausko knygą „Viskas apie bakalauro studijas Jungtinėje Karalystėje“.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Laida „Ryto allegro“ renka 2010-ųjų Metų kultūros šviesulį – žmogų, šiais metais daugiausiai nuveikusį savo miesto ar kaimo bendruomenės labui bet kurioje kultūros srityje. Pirmadienio laidoje – pažintis su vienu iš penkių kandidatų, Šilutės rajono Bikavėnų „Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro“ direktore Maryte Eugenija Matevičiene, kuri, anot bikavėniškių, savo pavyzdžiu daro kaimo žmonių gyvenimą prasmingesnį, puoselėja tradicijas, sergsti kaimo moralę ir žmogiškąsias vertybes. 

Lietuvos Radijo 1-osios programos transliacija tiesiogiai internete

Gruodžio 6 d. pirmadienio Lietuvos Radijo “Klasikos” programa siūlo: 

14.05 val. laidą “Iš aukso fondo” skirtą menotyrininko, dailininko Vlado Drėmos 100-osioms gimimo metinėms. 

Vladas Drėma Vilniuje gyveno beveik 75-erius metus ir buvo ne tik puikus Vilniaus architektūros ir kultūros istorijos žinovas bei subtilus vertintojas, bet ir aktyvus puoselėtojas. Daugelio dešimtmečių nenuilstamo jo darbo rezultatas – albumas „Dingęs Vilnius“, kuris, pasak poeto ir literatūrologo Tomo Venclovos, „laikytinas bene geriausia vilniškės ikonografijos studija“.   

Plačiau apie Vlado Drėmos asmenybę, jo darbus bei kūrybą  pasakoja žurnalistės Ingos Berulienės laida iš ciklo „Biografijos“, įrašyta 2002-aisiais. Joje kalba menotyrininkės Gražina Drėmaitė, Aleksandra Aleksandravičiūtė, Gražina Marija Martinaitienė, Romualdas Budrys, architektas Romanas Jaloveckas, leidyklos „Savastis“ direktorius Juozas Bardauskas, tekstus skaito aktorius Sigitas Kubilius.   

Lietuvos Radijo “Klasikos”  programos transliacija tiesiogiai internete

Kategorijos: Menas, Naujienos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė