Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas svarstė klausimą dėl Etninės kultūros globos tarybos ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos sujungimo (0)

Šiandien, gruodžio 1 d., Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) posėdyje svarstė Seimo valdybos sprendimą (SV-P-181) dėl darbo grupės teisės aktų projektams dėl Valstybinės kultūros paveldo komisijos ir Etninės kultūros globos tarybos sujungimo į vieną (jungtinę) instituciją parengti sudarymo.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėjėja  Justina Kišūnaitė išplatino tokį pranešimą žiniasklaidai:

“Komiteto nariai išklausė Etninės kultūros globos tarybos, Valstybinės kultūros paveldo apsaugos komisijos, Kultūros ministerijos atstovų nuomonę.Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė akcentavo, kad sujungus šias institucijas beveik nebus sutaupoma valstybės biudžeto lėšų, o žala bus itin didelė, nes etninei kultūrai, jos puoselėjimui, visuomenės ugdymui bus skiriama dar mažiau dėmesio. Tarybos pirmininkė pabrėžė, kad komisijos ir tarybos funkcijos yra skirtingos, nes komisija rūpinasi materialiuoju kultūros paveldu, o taryba – nematerialiuoju paveldu. Taip pat buvo akcentuota, kad taryba, skirtingai nei komisija, turi regionines tarybas, kurios rūpinasi etnine kultūra Lietuvos regionuose.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė teigė, kad sistema funkcionuoja jau daugiau nei 15 metų ir išreiškė abejones, ar verta ją keisti. Komisijos pirmininkė taip pat tikino, kad materialus ir nematerialus kultūros paveldas yra labai svarbūs dėl valstybės gyvavimo ir klestėjimo, todėl derėtų daugiau dėmesio skirti šioms sritims puoselėti.

Kultūros ministerijos kanclerė Nomeda Zienkienė* [alkas.lt duomenimis tai buvo kultūros viceministrę Nijolė Laužikienė] pasisakė už vieningesnės sistemos sukūrimą, tačiau pridūrė, kad šiuo metu sunku pasakyti, koks sprendimas būtų geresnis.

Komitetas nusprendė sudaryti darbo grupę dėl atitinkamų teisės aktų rengimo. Į grupę įeis Seimo nariai Mantas Adomėnas, Vydas Gedvilas, Marija Aušrinė Pavilionienė, Valentinas Stundys ir Etninės kultūros globos tarybos, Valstybinės kultūros paveldo apsaugos komisijos, Kultūros ministerijos atstovai.”

—-  —-  —–   —–

Tuo tarpu Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė Alkui sakė, kad ŠMKK padėjėjos išplatinta informacija deramai neatspindi posėdžio dalyvių išsakytos nuomonės ir priimtų sprendimų. Pasak D.Urbanavičienės, “visi Komiteto nariai, išskyrus M.Adomėną, pasisakė prieš šių dviejų institucijų sujungimą ir  norėjo savo nuomonę išreikšti balsavimu, tačiau buvo nuspręsta sudaryti darbo grupę, ne kaip teigiama pranešime žiniasklaidai “atitinkamų teisės aktų rengimui”, o esamos padėties abiejų etninės kultūros globos ir paveldo apsaugos institucijų sistemoje ištyrimui ir įvertinimui. Ši darbo grupė turėtų nuspręsti kaip padaryti, kad ši sistema efektyviau dirbtų, kad objektyviai įvertintų kokios yra galimybės deramai atlikti joms pavestas funkcijas”.

Antradienį gruodžio 7 d. 14 val. numatytas šios darbo grupės susirinkimas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė