Saugokime sveikatą – nedeginkime visko, kas dega (0)

www.siauliai.lt

MalkosAtšalus orams ir prasidėjus šildymo sezonui padidėja aplinkos oro tarša. Ypatingai tai jaučiama individualių gyvenamųjų namų kvartaluose, kai gyventojai šildosi savo būstą ir degina įvairias atliekas: senų baldų liekanas, impregnuotos medienos atliekas, plastikinę pakuotę ir kitas atliekas. Be nemalonaus išsiskiriančių tirštų dūmų kvapo į aplinką patenka labai pavojingos kancerogeninės medžiagos, kurios ypač pavojingos kvėpavimo takams ir sukelia įvairias ligas. Kadangi individualių namų kaminai yra neaukšti, o degimo temperatūra buitinėse krosnyse neaukšta, atliekos sudega nepilnai ir išmetamuose dūmuose esančios medžiagos pasklinda netoliese, užteršdamos pačių namų šeimininkų ar jų kaimynų daržus, o per juos ir auginamus vaisius ir daržoves.

Saugokime savo, artimųjų ir kaimynų sveikatą ir naudokime tik tinkamą kurą – natūralią medieną, briketus bei kitą natūralų kurą.

Šiaulių miesto agentūros darbuotojai primena individualių gyvenamųjų namų savininkams ir įmonėms, kad atliekas deginti draudžia Lietuvos Respublikos Aplinkos oro apsaugos įstatymas ir už jo nepaisymą taikomos nuobaudos.

Šiaulių miesto agentūros informacija

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Sveikata, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė