Policijos bičiulis Amsis aplankė savo mažuosius draugus (0)

Leta Numsėdienė, Gražina Nakienė, www.akmene.lt

Akmenės vaikų lopšelis-darželis „Gintarėlis“Jau kelinti metai, kai Akmenės vaikų lopšelis – darželis „Gintarėlis“ bendradarbiauja su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnais. Bendrų susitikimų metu mokomasi saugaus eismo, darželinukai ruošia programėlę, į svečius atvyksta šuo Amsius su savo patarimais ir vaizdine medžiaga, dovanėlėmis.

Tradiciškai ir šiemet Akmenės vaikų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ ugdytinius aplankė Akmenės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistė Jovita Kupstienė, tyrėjas Rimantas Montvilas ir policijos bičiulis šuo Amis, kurie vaikams pravedė saugaus eismo pamokėles.

Saugaus eismo pamokėlė prasidėjo auklėtojų L. Numsėdienės ir G. Nakienės sukurta inscenizacija apie kiškį ir vilką, kuris nepaisė jokių eismo taisyklių ir puolė vytis kiškį per gatvę. Dėl vilko neapdairumo gatvėje ir nežinojimo, prireikė net bendrosios praktikos slaugytojos pagalbos G. Prochorovos, kuri sutvarstė vilkui sužeistą ranką ir akcentavo, kad taip elgtis nevalia, reikia mokytis saugaus eismo taisykles. Ir čia į pagalbą atskubėjo policijos bičiulis Amsis. Vaikams pareigūnė pasakojo, kaip saugiai pereiti gatvę, akcentavo atšvaitų nešiojimo būtinumą tamsiuoju paros metu, demonstravo, kaip teisingai juos prisisegti.

Visų grupių vaikai kartu su savo auklėtojomis ir Amsiumi mokėsi vaikščioti nereguliuojamoje ir šviesoforu reguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje. Deliojo iš skaičių pagalbos telefoną, kartu su Amsiumi žaidė judriuosius žaidimus, deklamavo eilėraštukus apie šviesoforą. Vaikai puikiai įveikė praktines užduotėles. Salėje buvo eksponuojama priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų kūrybinių darbų parodėlė „Ką sutiksi kelyje“.

Atsisveikindami pareigūnai vaikams dovanojo mokomuosius filmukus „Policijos bičiulio Amsiaus patarimai“, knygelių, žaismingas ūgio matuokles, o priešmokyklinio ugdymo vaikams ir patiems mažiausiems pamokėlių klausytojams, lopšelio grupės vaikams, išdalyti atšvaitai.

Visų mūsų suaugusiųjų tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs, atidūs.

Auklėtoja Leta Numsėdienė ir
priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gražina Nakienė
Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė