Kam trukdo Etninės kultūros globos taryba? (video) (1)

Valentinas Stundys

Valentinas Stundys

Neseniai grupė seimūnų, atlikusi Seimui pavaldžių institucijų įvertinimą, pasiūlė kai kurias jų pertvarkyti, o kai kurias visai  panaikinti. Lapkričio 17 d. Seimo valdyba pritarė šios darbo grupės, kuriai vadovavo parlamento vicepirmininkas Česlovas Stankevičius, parengtiems siūlymams.

Tarp tų siūlymų yra ir pasiūlymas tarpusavyje sujungti Valstybinę kultūros paveldo komisiją (VKPK) ir Etninės kultūros globos tarybą (EKGT) ir įkurti Valstybine kultūros paveldo taryba (VKPD).

Prieš šį pasiūlymą nedelsdami pasisakė ne tik pačios Etninės kultūros tarybos nariai, bet ir didžioji dauguma etninokultūrininkų visoje Lietuvoje. Prieš tokį siūlymą šiemet birželio 2 d. yra pasisakęs ir Lietuvos respublikos Seimo Kultūros ir švietimo komitetas bei jo pirmininkas Valentinas Stundys.

Vakar (lapkričio 27 d.) tokiam neapgalvotam siūlymui pasipriešino ir Lietuvių etninės kultūros draugijos (LEKD) suvažiavimo dalyviai VII-jame priėmę ir išplatinę pareiškimą kuriame “reiškia nepritarimą tokiems planams ir reikalauja išsaugoti Etninės kultūros globos tarybą kaip savarankišką Seimui atskaitingą instituciją”.

Pasižiūrėkime šiam klausimui skirtą Sauliaus Noviko INIT TV laidą iš ciklo „Gyvenu čia“:

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. alva:

    Etnokultura yra gyvas, besivystantis procesas.Tik dali etnokulturos galima pavadinti paveldu.Manau, kad norima sujungti ne is piktos valios,bet norint sutaupyti lesu ir del neismanymo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė