J.Basanavičiaus premijos laureatė atsisakė priimti „Giesmes valdovui Gediminui“ (60)

Grįžau iš vakaro, skirto pagerbti Basanavičiaus premijos laureatus su prieštaringomis mintimis ir didele graužatimi.

Ėjau į iškilmes, norėdama pasidžiaugti ir pasveikinti Ireną Čepienę. Gerbiu ją už jos nuopelnus etninei kultūrai ir Lietuvai. Nešiau jai dovaną – apeigų folkloro grupės „Kūlgrindos“ kompaktinę plokštelę „Giesmės valdovui Gediminui“. Tą pačią dovaną ketinau įteikti ir kitai laureatei, apie kurią iki šiol nebuvau nieko girdėjusi, nors etnine kultūra ir veikla bei publikacijomis šia tema labai domiuosi.

Pasveikinau Ireną Čepienę, palinkėjau sveikatos ir įteikiau „Giesmes“, kurias ji mielai priėmė.

Tuomet priėjau pie kitos laureatės  – Marijos Remienės, prisistačiau esanti Romuvos – Senosios Baltų religijos atstovė ir jau įteikinėjau dovaną, kai išgirdau ko visai nesitikėjau. Ponia Remienė įširdusi piktai atsakė, kad aš kalbu visiškas nesamones, ji nieko nenorinti apie tai girdėti ir mano, kad tik krikščionybė išgelbės Lietuvą ir lietuvybę.

Tada man beliko paaiškinti, kad mes su krikščionybe nekovojame, o kompaktinę plokštelę įrašė J.Basanavičiaus premijos laureatas Romuvos Krivis Jonas Trinkūnas.

Pasakiau, kad jis gavo premiją už etninės kultūros puoselėjimą, o Baltų religija yra jos dalis, taip pat kaip ir didžioji etninės kultūros dalis, kurią kūrė mūsų protėviai per amžių amžius. Be to, turbūt pusė susirinkusiųjų pagerbti laureačių yra išpažįstantys senąjį tikėjimą arba jam simpatizuojantys.

Kompaktinės plokštelės ji griežtai atsisakė. Atrodo, giesmės valdovui Gediminui ją labai išgąsdino ir papiktino. Taip kaip ir pasakymas apie etninę kultūrą ir jos pagoniškąsias šaknis.

Plokštelės paprašė jauna moteris, kuri stovėjo šalia ir girdėjo mūsų pokalbį. Manau, kad „Giesmės valdovui Gediminui“ pateko į geras rankas žmogaus, kuris vertina mūsų kultūrą – visą, neskirstydamas ir nepriešindamas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Laiškai Alkui, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė