Seimo Pirmininkė I.Degutienė dėl K.Donelaičio muziejaus likimo kreipėsi į Rusijos Dūmos Pirmininką (0)

Irena Degutienė | lrs.lt nuotr.

Irena Degutienė | lrs.lt nuotr.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė išsiuntė laišką Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos Pirmininkui Borisui Gryzlovui, kuriame prašo padėti išsaugoti dabartinį Kristijono Donelaičio muziejų dabar veikiančiame pastate su tokiu pačiu – Rusijos Federacijos nuosavybėje esančio kultūros objekto statusu, taip sustiprinant kultūrinį ir politinį Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimą.

Laiške Rusijos Dūmos vadovui Lietuvos parlamento vadovė sako sulaukusi informacijos, kad Rusijos Dūma parengė įstatymo projektą, kuriuo valstybės nuosavybės religinės paskirties pastatai bus perduoti Rusijos ortodoksų bažnyčiai. 

„Šiuo įstatymo projekto pagrindu Kaliningrado srities Dūma pagal iš Maskvos atsiųstą sąrašą jau perdavė visus objektus, išskyrus garsaus lietuvių rašytojo Kristijono Donelaičio muziejų – dėl šio pastato pačioje Kaliningrado Dūmoje ir visuomenėje vyksta rimtos diskusijos, tačiau, mūsų žiniomis, artimiausiomis dienomis visgi planuojama šį pastatą perduoti Rusijos stačiatikių bažnyčiai“, – rašo I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė atkreipia dėmesį, kad šitas pastatas niekada nepriklausė Rusijos stačiatikių bažnyčiai – iki 1944 metų čia buvo evangelikų liuteronų bažnyčia, kurios kunigu buvo poetas Kristijonas Donelaitis ir kurio palaikai yra palaidoti šios bažnyčios kriptoje. 1944 metais ši evangelikų liuteronų bažnyčia buvo sugriauta iki pamatų, o lietuvių restauratoriams ją atkūrus, nuo 1979 metų šiame pastate įkurtas Kristijono Donelaičio muziejus, veikiantis iki šios dienos.

„Didžiai gerbiamas Rusijos Dūmos Pirmininke, Kristijonas Donelaitis Lietuvai yra taip pat svarbus, kaip Rusijai – jos didis poetas Aleksandras Sergejevičius Puškinas, kurio muziejų Vilniuje išlaiko ir globoja Lietuva. K. Donelaičio kūryba svarbi ir visam pasauliui – 1977 m. UNESCO K. Donelaičio kūrinį „Metai“ įrašė į pasaulinės literatūros šedevrų sąrašą. Lietuvos Respublikos Seimas 2014 metus paskelbė Kristijono Donelaičio metais, taip pažymėdamas jo 300-ąsias gimimo metines“, – laiške Dūmos Pirmininkui rašo I. Degutienė.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė