Pirmą kartą bus įteikta tautinės mokyklos kūrėjos Meilės Lukšienės premija (0)

Meilė Lukšienė (1913-2009)

Meilė Lukšienė (1913-2009)

Šiandien (lapkričio 10 d. 15 val.) Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A.Volano g. 2/7) Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbs Meilės Lukšienės premijos pirmąjį laureatą, kurį apdovanos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

11 val. įžangos žodžiu apie dr. Meilės Lukšienės asmenybę ir mokslininkės idėjas, kurios Sąjūdžio laikais ir po Nepriklausomybės atgavimo skatino švietimo pertvarką ir tautinės mokyklos darbus, prasidės apskrito stalo pokalbis. Jame dalyvausiantys kandidatai premijai gauti ir premijos skyrimo komisijos nariai kalbės apie mokytoją, kaip savo tautos atstovą ir valstybės pilietį, kaip autoritetą ir dorovinį vedlį, apie mokytojo kaip drąsios ir kūrybingos asmenybės pašaukimą. Pokalbiui pasibaigus, bus paskelbtas premijos laureatas.

Pokalbyje dalyvaus premijos skyrimo komisijos pirmininkas – viceministras Vaidas Bacys, Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė prof. habil. dr. Marija Barkauskaitė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komiteto pirmininkas Romas Pakalnis, Lietuvos kultūros tyrimų instituto Praktinės filosofijos skyriaus vadovas Žibartas Jackūnas, ministerijos, Vilniaus pedagoginio universiteto, Ugdymo plėtotės centro, Nacionalinės mokyklų mokymo agentūros atstovai ir per 30 šio apdovanojimo siekiančių švietimiečių.

Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė Meilės Lukšienės premiją pedagogams skatinti už jų demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą.

Premija siekiama įprasminti švietimo reformos pradininkės habilituotos daktarės Meilės Lukšienės atminimą ir skatinti jaunus pedagogus aktyviai įsitraukti į švietimo plėtotės darbus. Premijos laureatas įsipareigos tęsti ir plėtoti Meilės Lukšienės idėjas ir dalyvauti pažangiausių mokytojų sambūryje. Kandidatūras premijai teikė patys asmenys, švietimo įstaigų vadovai, švietimo įstaigų savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos, mokytojai, mokiniai, tėvai ir jų organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, švietimo asociacijos.

Šio garbingo M.Lukšienės apdovanojimo siekti gali asmenys ne vyresni nei 35 metų. Premijos skyrimo komisija vertina švietimo darbuotojo siekiančio gauti apdovanojimą patirtį švietimo darbe, jo veiklą orientuotą į ugdymo demokratizavimą ir modernizavimą, atsižvelgia į palankius esančių ir buvusių mokinių, tėvų atsiliepimus, sėkmingą bendradarbiavimą su bendradarbiais, pirmeiviškumą.

Premijos dydis – 120 BSI (šiuo metu tai sudaro 15600 Lt). Ji bus skiriama kiekvienais metais.

Norisi tikėtis, kad skiriant garbingu M.Lukšienės vardu pavadintą apdovanojimą bus atsižvelgiama pirmiausia į tai ar švietimo darbuotojas siekiantis šio apdovanojimo prisidėjo prie tautinės mokyklos kūrimo ir ar savo darbe vadovaujasi būtent tautinėmis vertybėmis. Kaip žinia M.Lukšienės sąjūdžio laikais pradėta kurti tautinės mokyklos samprata vėliau švietimo politikierių ir valdininkų buvo sėkmingai sužlugdyta.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė