Lietuva yra dideliame pavojuje! (12)

Tomas J. GIRDZIJAUSKAS, www.alkas.lt

Vakar kalbėjausi su svarbiu, įtakingu Lietuvos politiku, buvusiu ministru, kuris ne tik patvirtino mano nuogastavimus, bet pačius radikaliausius siūlymus palaikė normaliomis priemonėmis, kokių imasi kitos stambios valstybės, tokios kaip JAV arba Rusija. 

Tempai, kuriais politikai bando sręsti reikalą yra neadekvatūs realiam demografinės situacijos blogėjimo greičiui. Jų veiksmai kolkas atrodo beviltiški. 

Lietuva yra dideliame, mirtiname pavojuje ir apie tai reikia trimituoti ir šaukti iš visų jėgų, visais kanalais ir imtis radikaliausių priemonių, kol nevėlu. Net šiek tiek pagerėjęs gimstamumas nieko nesprendžia iš esmės. Mes, lietuviai, mirštame, Lietuva šalis ir tauta yra demografinėje agonijoje. Būtina apie tai kalbėti tiesiai į kaktą, tiesmukai ir iš esmės. Turime kartu mąstyti ką daryti, kartu ieškoti labai stipraus sprendimo, esminių priemonių. 

Tai yra tik mūsų, lietuvių, europiečių, vakariečių problema. Pasaulyje yra žymiai gyvybingesnių tautų, kurios nedelsdamos užims mūsų teritoriją, jei elgsimės pasyviai. Tai ne Pasaulio, bet mūsų tautinio kolektyvo problema. Pasaulio gyventojų daugėja, o mūsų – mažėja. 

Lietuva nyksta fiziškai. Jokia ekonomika, planai ar projekcijos neturi prasmės. Pirmiausia turi būti sprendžiamas esminis fizinio išlikimo klausimas. 

Lietuvos vyrai turi nustoti žudytis, moterys turi pradėti gimdyti neribotai daug vaikų, emigracija turi apsiversti grįžimu į Tėvynę arba mes visi kartu privalome keltis į naują palankesnę teritoriją Planetoje Žemė. Gal tai Londonas, Čikaga, Šiaurės Italija, Madagaskaras ar Kipras? O gal etninė Lietuva. Bet tai reikia daryti koordinuotai ir sąmoningai taip kaip savo laiku darė vengrai masiškai keldamiesi iš pietų Uralo į dabartinę Vengriją. 

Mes turime atpalaiduoti vaizduotę, dėti į stalčiu visus dabartinius mokslus, atsisakyti visko ką iki šio žinojome apie save bei pasaulį ir mąstyti iš naujo, nuo nulio mokintis visose esminėse srityse. Nes viskas ką iki šiol žinojome yra iš esmės neefektyvu ir žalinga, nes veda į Tautos mirtį. Reiškia ligšiolinis žinojimas yra su rimtais defektais. 

Tai liečia visas fundamentines žinių sritis pirmiausia – gyvenimo prasmė, pasaulėžiūra, žmonių santykiai, šeimos dėsniai, vaikų auklėjimas (kaip viso švietimo pagrindai) ir kita. 

Mano artimųjų tarpe vis daugiau žmonių beapsisprenžiančių ar jau apsisprendusių išvažiuoti, tai jau virsta lavinine reakcija. 

Mes galime šią situaciją pakeisti. 

Tai esminis iššūkis mums kaip kolektyvui!

Tomas Jonas Girdzijauskas

Kategorijos: Laiškai Alkui, Visi įrašai.

12 komentarų

 1. Kemblys:

  Pilietis Girdzijauskas savo nuogąstavimus dėl Lietuvos likimo kažkodėl reiškia svetimų kalbų žodžiais. Parašė net keturis iš eilės: “neadekvatūs realiam demografinės situacijos” – sveikinu :-]
  Galiu pilietį nuraminti Lietuva niekur nedings nuo Žemės paviršiaus. Nebus lietuvių – gyvens kitataučiai. O, jei bus Lietuvoje tokie svetimžodžių vapaliuotojai, tai juos lietuviais nepavadinsi.

 2. Valdas:

  (LDK) Lietuvos Žemė maitintoja gali globoti dvidešimt penkis milijonus gyventojų sočiai (lyginant dabartinį kuklų Lietuvos ir gausų Anglijos gyventojų tankumą). Kai ir tik trys Lietuvos bendruomenės milijonai išsivaikšto, reik sukilti kovai su dirbtinu gyventojų skurdinimu.
  O sukilus mums visiems labai svarbu žinoti vienintelį vienijantį ir svarbiausiąjį tikslą veiklai, vaduojantis iš skurdo.
  Reikalaujant nuolatos ir vieningai (artėjant seimo rinkimams) galima pasiekti tokį tikslą.

  (JK) Anglų (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė minimalių ir neapmokestinamų pajamų (MNP) dydį (JK) žmogui:
  £124.52/savaitei
  £539.58/mėnesiui
  £6,475.00/metams
  Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly!
  Išvertus į lietuvių kalbą, (šiandien) būtų tokie MNP dydžiai žmogui Lietuvoje:
  493,10 lt/savaitei
  2 136,74 lt/mėnesiui
  25 641,00 lt/metams
  Šios minimalios ir neapmokestinamos pajamos (MNP) yra amatų ir smulkaus verslo skatinimas, savanaudiškojo stambaus verslo suvaldymas.
  Šie (MNP) skaičiai yra skurdo (riba) ir emigracijos prevencija.
  Šie (MNP) skaičiai yra Europos Sąjungos žmogaus orumo (nediskriminuojanti) vertė (pinigine išraiška).
  Šis MNP yra save gerbiančio žmogaus savigynos įrankis (kelis šimtmečius jau ne kalavijas).
  Šis MNP Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis.
  Lisabonos sutaris (ES konstitucija) suteikia (arba nesuteikia) vienodas gyvenimo sąlygas (ES) žmogui oriai gyventi su MNP ir Lietuvoje.

  Susijusi info:
  – daiktų (namų, automobilių, …) kainos (JK) Anglijoje ir (LDK) Lietuvoje yra vienodos;
  – Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje.

  Todėl, vienybės vardan – svarbiausias(is) (susi)tarimas(is).
  Minimalios ir neapmokestinamos(ios) pajamos (MNP) Lietuvoje turi būti 2222 litai mėnesiui.

  Ir todėl dabar …
  Reikalingas vieningai mandagus šis ir tik šis reikalavimas esamai ir būsimai kiekvienai valdžiai. Visais įmanomais būdais.
  Nes …
  Neregėto masto emigracija, tai valdžios trumparegiškumo pasekmė (naudojant esamą mokesčių modelį).
  Valdžia plėšikauja (didžiausiuoju apmokestinimu, silpniausiųjų). Verslas žlunga. Gyventojai išsivaikšto. Valstybė nyksta.

  Palyginkit visi savo verslumo ir veiklos sąlygas su šiais skaičiais. Tik tada suprasit, kodėl Lietuvoje yra toks skurdas ir emigracija.
  Čia pateikti skaičiai yra kiekvienam iš mūsų ir visiems mums savigarbos skydas, dėl išlikimo. Vieningai suremkim skydus.

  Lietuva yra mūsų tvirtovė.

 3. Daugiau negu keistas Lietuvos sunykimo problemos sprendimo būdas – išvažiuoti į Londoną ar dar kur nors…

  • Romualdas:

   O man patiko mintis..tik va pradziai lietuviams is tiesu reikia pasijaust vieningais kaip tautai. Lietuviai siuo metu labai issibarste visaip kaip.Ir teritorine prasme, ir kulturine, ir ekonomine… Drasiai teigiu, kad uz mus (lietuvius) vieningesni lenkai, rumunai, vengrai, bulgarai .. O konflikto tarp rusijos ir amerikos metu lietuviu paprasciausiai gali ir nebelikt fiziskai, todel Londonas gali but kaip vienas is lietuvybes rezervatu

 4. Marius:

  tai Valdui. Jus tik pamiršote paminėt, kiek skiriasi Lietuvos ir UK istorija. O tai labai svarbu. UK ilgą laiką buvo imperija turinti daugybę kolonijų kuriose vergiškų darbu buvo sukrauti didžiuliai turtai. Net ir dekolonizavus, UK turi tas teritoritorijas savo įtakos zonoje. Jau nekalbant apie kitus laiko sufortmuotus ekonominius ryšius ir kitokį tautos mentalitetą . O ką turi Lietuva?? Net buvusia sovietmėčio pramonę , kuriai reikėjo midernizacijos, ji faktiškai išnaikino greito ir vienkartinio pelno naudai. Tos pramonės varganos liekanos , kurios dabar egzistuoja , negali būti pagrindu ekonomikos augimui, deja. Faktiškai Lietuva, kaip matyt svajojo ne kurie susenę patriotai , liko pusiau agrarinė , tartum iš amžių glūdumos iškilęs Pabaltijo etno rezervatas su keistoka čiabuvių mastysena: svarbu man kažkaip prisigrobti , o visa kita…. Ir ta mąstysena prasiskverbus visur. Apie kokias tikrai demokratines ir pažangias reformas čia galima svajoti???

 5. Marius:

  Dra, skaitant šį straipsni toks jausmas , kad nepriėmus kokio anfetamino negali kartu su atoriumi jausti tai , ką jis matyt jautė rašydamas.

 6. Valdas:

  Mariau,

  praeities imperijos grobikiškas viešpatavimas didelėj teritorijoj (ir) ar kolonijų vergų išnaudojimas, savanaudiškai kaupiant turtus, tėra tik menkas plėšikų grobis. Dabar gi …

  “… mes turim duotą išbandymą gerbūviu, kurio neatlaikė nė viena tauta žemėje. Visus karus, žudymus, tremtis yra atlaikiusios daugelis tautų, o va gerbūviu dar nė viena tauta … ” (Jonas Misevičius)

  Mes turim tai suvokti. Mes turim susitelkti, kad išsaugoti ir apginti mūsų protėvių palikimą (visas išlikusias mūsų bendruomenės vertybes). Kalbą, kultūrą, pasaulėžiūrą, bendruomenės gyvastį. Lietuvą – tvirtovę.
  Tomas J.Girdzijauskas aiškiai (nedviprasmiškai) parašė …
  Lietuva yra dideliame pavojuje!
  … tuom viską ir pasakydamas.
  Susitelkim susitarimams dėl bendrų ir vieningų veiksmų, prieš pasaulio tironų (globalistų) klastingus (sunkiai pastebimus) sukčiavimus. Vardan išlikimo susitelkim. Dabar juk mes esam paversti pasaulio (Europos) klajokliais (migrantais). Turėdami savo tėvynę Lietuvą ?!

  Ką darom?
  Kaip darom?
  Gal turi minčių susitelkimui dėl išlikimo, Mariau?

 7. As:

  Nemanau, kad reikia atsisakyti visko, ka zinojome apie save ir pasauli. Kaip tik reikia prisiminti musu senolius, ju isminti ir atgaivinti patriotizma ir meile Lietuvai. Kokia pagrindine emigracijos priezastis? Skurdas! Kad ir kaip ta neigtu musu valdzia, ieskodama kitu priezasciu. Kita: kokios skurdo priezastys, del ko jis vis dideja, kas kaltas? Nuo to ir reikia pradeti keisti padeti Lietuvoje. Vieni ypac turtingi ir toliau didina savo turtus,o kiti vis labiau skursta… Reikia mazinti zmoniu skaiciu valdzios strukturoje, mazinti ju atlyginimus ir iseitines pasalpas (juk dauguma tautieciu gyvena prie ar zemiau skurdo ribos ir tokiu sunkiu metu valdzios atstovai turi taip pat ,,susiverzti dirzus”, kaip moke didysis Landsbergis). Turi susikurti komisijos, tikrinancios prokuraturos, teismu ir kitu svarbiu instituciju darba; profsajungos, kurios dirbtu darbuotoju, o ne valdzios naudai… Tik tada, kai bus mokami atlyginimai, uz kuriuos bus imanoma gyventi nebadaujant, kai zmogus pasijus saugus, tada galbut emigracija sumazes ar sugris isvykusieji… Keista, kad sovietineje Lietuvoje buvo skatinamas gimstamumas, daugiavaikes motinos budavo apdovanojamos medaliais, tokios seimos nemokamai gaudavo butus. O ka girdime dabar is valdzios atstovu lupu: ,,Kam gimdete, juk reikejo pagalvoti, kaip aprupinsite vaikus”. Tai kame viso to saknys?..

 8. Kitas:

  Sprendžiant iš komentarų akivaizdu, kad išsipildys juodžiausios prognozės. Jeigu net tautinio portalo lankytojai, šiaip jau labiau nei kiti suinteresuoti tautos išlikimu ar bent jau besidomintys jos likimu, reaguoja taip – smulkmeniškai kabinėdamiesi prie detalių (“Pilietis Girdzijauskas savo nuogąstavimus dėl Lietuvos likimo kažkodėl reiškia svetimų kalbų žodžiais” arba “Daugiau negu keistas Lietuvos sunykimo problemos sprendimo būdas – išvažiuoti į Londoną ar dar kur nors…” (komentatorius atrodo nesuvokia, kad teksto autoriui tai tik priemonė pailiustruoti situacijos tragiškumą) – mes nebeturim jokių vilčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė