Ar visuomeninėje žiniasklaidoje atsiras daugiau vietos etninei kultūrai? (0)

www.alkas.lt

Etninės kultūros globos tarybaŠiandien (spalio 28 d.) 11 val.  Etninės kultūros globos taryboje (EKGT) įvyks šios Tarybos  ekspertų susitikimas su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) vadovybe. Bus aptartos EKGT ir LRT bendradarbiavimo gairės siekiant aktyvesnės lietuvių etninės kultūros sklaidos. 

EKGT ne kartą buvo atkreipusi dėmesį, kad Lietuvos žiniasklaidoje pastebimas etnokultūrinės tematikos mažėjimas, etninė kultūra dažnai pateikiama kaip pigi pramoga arba lietuvių saviniekos objektas. EKGT buvo atkreipusi ankstesnės LRT direkcijos dėmesį, jog nesilaikoma Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymo ir nepakankamai dėmesio skiriama etninei kultūrai, informacijos pateikimui apie jos reikšmingiausias tendencijas. 

Etninės kultūros globos taryba yra Seimo ir Vyriausybės ekspertas ir patarėjas etninės kultūros valstybinės globos ir politikos klausimais. Ji yra atskaitinga Lietuvos Respublikos Seimui. 

Pagrindinė EKGT misija yra užtikrinti tautos etninio identiteto apsaugą ir etninės kultūros valstybinę globą.  Tarybos  tikslas  – skatinti lietuvių etninės kultūros plėtotę, laiduojančią tautinio tapatumo ir savimonės išsaugojimą bei stiprinimą, savarankišką ir lygiavertį Lietuvos dalyvavimą pasaulio tautų kultūriniame gyvenime. 

EKGT padeda Vyriausybei formuoti ir įgyvendinti etninės kultūros politiką bei koordinuoti etninės kultūros valstybinę globą; teikia išvadas Seimui ir Vyriausybei apie strateginius etninės kultūros valstybinės globos ir politikos klausimus; konsultuoja valstybės institucijas etninės kultūros klausimais, vertina etninės kultūros globos politikos ir strategijos įgyvendinimo programas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūros politika, Naujienos.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė