Ar Lietuva matys nemokamai krepšinį per TV? (2)

Jonas VAIŠKŪNAS, www.alkas.lt

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos (JSRK) pirmininkas Žilvinas Šilgalis, siekdamas užtikrinti ULEB Eurolygos krepšinio turnyrų transliacijų prieinamumą nemokamų televizijos kanalų žiūrovams, pakartotinai kreipėsi į Vyriausybę ragindamas nebeatidėliojant parengti visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą į jį įtraukiant ULEB Eurolygos krepšinio turnyrą ir kuo skubiau šį sąrašą suderinti su Europos Komisija.

Rugsėjo 30 d. Seimas priėmė naujos redakcijos Visuomenės informavimo įstatymą. Svarstant įstatymo projektą buvo pritarta JSRK pirmininko Ž.Šilgalio pasiūlymui, pagal kurį Lietuvos televizijos programų transliuotojai, įsigiję išimtines teises rodyti įvairias sporto varžybas, privalės tai daryti tiesiogiai nemokamais televizijos kanalais, jei tos varžybos bus įtrauktos į Lietuvai ypatingai svarbių įvykių sąrašą.

Kultūros ministerija dar 2009 m. gavusi Vyriausybės pavedimą išnagrinėti minėtą JSRK siūlymą, informavo, kad tik Seimui priėmus Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymą, Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) komisija pradės rengti naują visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą.

„Dabar Visuomenės informavimo pakeitimo įstatymas yra priimtas, todėl tikrai laikas parengti ir patvirtinti visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą ir pagal teisės aktų nustatytas procedūras kuo greičiau suderinti jį su Europos Komisija”,– sakė Ž.Šilgalis.

 „Tikiuosi, kad Vyriausybė su Ministru Pirmininku A. Kubiliumi priešakyje pagaliau baigs vilkinti procesą, priims reikalingus sprendimus, argumentuotai juos apgins Europos Komisijoje ir paneigs prielaidas dėl atstovavimo komerciniams televizijos, o ne visuomenės interesams. LR Seimo teisingai pradėtą procesą galima ir būtina tinkamai užbaigti. Krepšinio terminais kalbant – šiuo metu kamuolys Vyriausybės rankose”,– teigia Ž.Šilgalis.

Pernai oficialų skundą Europos Komisijai (EK) dėl „Viasat“ televizijos veiksmų ir Eurolygos krepšinio transliacijų perkėlimo iš nacionalinio nemokamo TV3 kanalo į mokamą – „Viasat Sport Baltic“, įteikė lietuviška sporto televizija „Sport1“.

Visuomenė siekdama grąžinti Eurolygos krepšinio transliacijas į nemokamos televizijos eterį pernai buvo surengusi pilietinę akciją – „Laisvė krepšiniui“, kurios metu buvo surinkta beveik 20 000 parašų. Du tomai su parašais buvo perduoti EK į Briuselį.

Pasirodo, EK jau yra nagrinėjusi panašų atvejį dėl Anglijos „Premier“ lygos transliacijų, kuomet mokama „Sky Sports“ televizija monopolizavo transliacijas, apribodama vartotojų teises. Tuomet EK pabrėžė, jog didžiajai daliai šalies gyventojų svarbios TV transliacijos neturėtų būti monopolizuojamos bei neturėtų būti pažeidinėjami laisvos konkurencijos principai.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė